کد خبر: ۷۴۱۸۸
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

افزایش قیمت دلار بهانه جدید تحمیل گرانی به خانوارها است
نماینده مجلس:

افزایش قیمت دلار بهانه جدید تحمیل گرانی به خانوارها است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه افزایش قیمت دلار بهانه جدیدی برای تحمیل گرانی به اقتصاد خانوارها است،گفت: گروه اقتصادی دولت باید با هماهنگی با بخش خصوصی اجازه ندهد تعادل در عرضه و تقاضای بازار با مشکل روبرو شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،احمد انارکی محمدی درخصوص تنظیم بازار شب عید به خانه ملت گفت: تجربه بیانگر این است در ایام پایانی سال میزان خریدهای مردم برای سال نو با افزایش روبرو می شود که بدیهی است اگر تدابیری برای ایجاد تعادل در بازار اتخاذ نشود قیمت ها در بازار با افزایش روبرو می شود.  

وی ادامه داد: متاسفانه افزایش قیمت دلار با رشد تقاضا در روزهای پایانی سال همراه شده و این موضوع باعث شده نرخ برخی کالاها با افزایش قابل توجهی روبرو شود.گروه اقتصادی دولت باید با هماهنگی با بخش خصوصی اجازه ندهد تعادل در عرضه و تقاضای بازار با مشکل روبرو شود تا زمینه تحمیل گرانی کالاها به مردم فراهم شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار نباید اجازه دهد برخی سوداگران در ایام پایانی سال با اقداماتی مانند احتکار، نظم بازار برهم زنند حتی افزایش قیمت دلار در کوتاه مدت نباید بهانه ای برای گرانی قیمت کالاها باشد چرا که بخش قابل توجهی از کالاها قبل از افزایش نرخ ارز خریداری شده اند.

انارکی محمدی افزود: تجربه بیانگر این است به دلیل ضعف نظارتی و عدم برنامه ریزی مناسب، برخی کالاها بصورت سلیقه ای در روزهای پایانی سال، قیمت گذاری می شدند که این غیرقابل قبول است و نباید تکرار شود.برگزاری نمایشگاه بهاره در آستانه بازارشب عید، می تواند در تنظیم قیمت کالاها موثر باشد البته باید تمامی جوانب در این زمینه سنجیده شود. 

وی گفت: افزایش سفرها به مناسبت تعطیلات ایام نوروز، این ضرورت را ایجاب می کند نظارت بر نرخ و کیفیت اماکن اقامتی و  تفریحی و مراکزی مانند ارائه خدمات خودرو، ارتقا یابد.برای تنظیم بازار باید دستگاه های مختلف دولتی و حاکمیتی با اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون هماهنگی داشته باشند همچنین در این راستا سازمان تعزیرات حکومتی،بازرسان وزارت صنعت و سازمان حمایت نیز باید اقدامات نظارتی موثر و کافی را لحاظ کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ