کد خبر: ۷۴۱۹۱
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

ورود موقت پورشه، مازاراتی و بوگاتی ممنوع شد
طی بخشنامه به گمرکات:

ورود موقت پورشه، مازاراتی و بوگاتی ممنوع شد

ورود موقت برخی خودروهای لوکس از قبیل پورشه، مازاراتی و بوگاتی به داخل ایران ممنوع شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم،با بخشنامه یک دستگاه دولتی، ورود موقت خودروهای سواری با برندهای پورشه، هامر، مازاراتی، بوگاتی و خودروهای تشریفاتی و لوکس مشابه امکان‌پذیر نیست.

بنابراین گزارش، ورود موقت عبارت است از ورود کالای معین برای مدت معین با تعلیق حقوقی که به ورود قطعی آن تعلق می‌گیرد به‌شرط خروج مجدد از کشور. به‌طور کلی واردات موقت از حقوق ورودی معاف هستند اما تنظیم و تسلیم اظهارنامه و انجام تشریفات گمرکی برای واردات موقت الزامی است. برحسب اینکه کالای موضوع واردات موقت، مجاز، مشروط یا ممنوع باشد، نوع تضمین آن متفاوت است و به‌موجب قانون و نظر گمرک ایران تعیین می‌شود.

به این ترتیب گمرکات اجرایی موظف شدند از صدور پروانه ورود موقت برای خودروهای مورد اشاره یا تمدید مدت تردد آنها و موافقت با ورود خودروهای مذکور تحت رویه‌های کارنه دو پاساژ خودداری کنند.

سال گذشته گمرک اعلام کرده بود صدور پروانه ورود موقت برای اتومبیل‌های وارده صرفاً برای آن دسته از افراد انجام می‌شود که مقیم خارج بوده و شرط 6 ماه اقامت متوالی را در کشور مربوطه داشته باشند. مدت مجاز اقامت خودروهایی که به‌صورت ورود موقت وارد می‌شوند، سه ماه است و پس از مدت فوق باید خارج شوند و تمدید مهلت‌های مذکور منوط به موافقت قبلی گمرک خواهد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ