کد خبر: ۷۴۲۲۳
۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

رقم جدید جذب سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی در پسابرجام
وزیر صنعت اعلام کرد:

رقم جدید جذب سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی در پسابرجام

وزیر صنعت رقم واقعی جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در پسابرجام را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، محمد شریعتمداری در سیزدهمین جشنواره حمایت از قهرمانان ملی صنعت ایران گفت: صنعت ایران باوجود تمام مشکلات پس از عبور از دوسال رکود و رشد منفی 10 درصد، بار دیگر در مسیر پیشرفت قدم گذاشت و سال گذشته به 6.5 درصد رشد رسید.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی برای بقا نیاز دارند خود را با علم و فناوری روز هماهنگ کنند، افزود:در سال جاری درخواست برای تاسیس واحدهای صنعتی 19 درصد افزایش یافته که نشان از رونق فعالیت های صنعتی دارد.با تامین اعتبار 12.6 هزار میلیارد تومان اعتباربانکی 18 هزار واحد صنعتی دوباره به چرخه تولید بازگشتند.

این مقام مسئول ادامه داد: 9.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در پسابرجام به ثبت شورای عالی جذب سرمایه گذاری خارجی رسید و حدود 40 درصد آن در نقاط مختلف سرمایه گذاری شده است.در پسابرجام کمتر از 3.9 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب شده است. 244 واحد صنعتی با جذب سرمایه مستقیم خارجی در دوره پسا برجام کار خود را آغاز کردند که 50 واحد آن به بهرداری رسیده است .

شریعتمداری با اشاره به کمبود منابع مالی برای تولید کنندگان گفت: امروز فعالان صنعتی و تولیدی از کمبود منابع مالی برای گسترش فعالیت، گلایه دارند و باید شرایط را برای افزایش قدرت بانک ها در جهت تامین منابع مالی واحدهای صنعتی فراهم کرد.

وی با اشاره به راهکارهایی برای تامین منابع مالی واحدهای تولیدی گفت: از دیگر مشکلات نرخ بالای سود بانکی برای تامین منابع نوسازی واحدهای صنعتی است که پیشنهاداتی برای تامین منابع مالی واحدهای صنعتی به مجلس ارائه شده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ