کد خبر: ۷۴۲۳۵
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

کارشکنی توتال به روایت وزیر صنعت سابق
طی نامه ای به زنگنه مطرح شد:

کارشکنی توتال به روایت وزیر صنعت سابق

طبق گزارش مشاور ارشد وزیر نفت، شرکت توتال در مقابل اجرای قانون استفاده از توان داخلی مقاومت کرده و با وجود شرکت‌های داخلی توانمند، به استفاده از شرکت‌های خارجی اصرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از مهر، ۱۲ تیر سال جاری بود که در قالب قراردادهای جدید نفتی ایران (IPC)، توافق‌نامه (HOA) و ۱۴ پیوست آن در زمینه توسعه‌ بخش فراساحل فاز ۱۱ پارس‌جنوبی بین وزارت نفت ایران و کنسرسیومی به رهبری شرکت توتال به امضا رسید.

این قرارداد که نخستین ثمره قراردادهای جدید نفتی موسوم به ‌آی.پی.سی است، از همان ابتدا و حتی پیش‌تر از آن با حواشی زیادی همراه بود. مذاکره وزارت نفت با توتال به منظور تهیه رئوس توافق از اوایل اردیبهشت سال ۹۵ آغاز شد و در تاریخ ۱۸ آبان ۹۵ بین شرکت ملی نفت و مشارکت توتال با سهم ٥٠.١ درصدی و CNPCI (شرکت ملی نفت چین-بین‌الملل) با سهم ۳۰ درصد و پتروپارس (به‌عنوان شریک ایرانی) با سهم ١٩.٩ درصد به امضا رسید که با توجه به سهم بیشتر توتال، این شرکت رهبری این کنسرسیوم را برعهده گرفت.

حال محمدرضا نعمت زاده طی نامه ای به بیژن زنگه اعلام کرد: شرکت توتال در مقابل اجرای قانون استفاده از توان داخلی مقاومت کرده و با وجود شرکت‌های داخلی توانمند، به استفاده از شرکت‌های خارجی اصرار دارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ