کد خبر: ۷۵۴۱۲
۰:۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۳

 وزیر بهداشت با افزایش قیمت دارو مخالفت کرد+ علت

وزیر بهداشت با افزایش قیمت دارو مخالفت کرد+ علت

وزیر بهداشت با تاکید بر عدم افزایش قیمت دارو گفت: با توجه به افزایش اخیر قیمت ارز، باید کمیسیون قیمت گذاری رفتار منطقی در زمینه قیمت گذاری دارو داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسن قاضی زاده هاشمی پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت داروها اظهار داشت: هیچ افزایشی در این زمینه نداده ایم ولی ممکن است تغییراتی در بیمه ها به وجود آمده باشد که بر اساس آن بیمه ها متفاوت عمل می کنند.

وی تصریح کرد: البته باید پذیرفت با تغییر نرخ ارز، مواد اولیه و برخی از تجهیزات و حتی برخی داروها وارداتی است، باید کمیسیون قیمت گذاری در نحوه قیمت گذاری رفتار منطقی داشته باشد یعنی ضمن اینکه باید رعایت حال مردم شود، از آن طرف هم به نحوی عمل نکند که کمبود در بازار ایجاد شود.

این مقام مسئول درخصوص درصد تاثیر افزایش نرخ ارز بر داورها گفت: باید افرادی که کارشناس هستند، در این زمینه اظهار نظر کنند.

قاضی زاده درباره رضایت از پیش بینی منابع این وزارتخانه در لایحه بودجه سال آینده افزود: باید واقع بین بود چون فاصله زیادی بین ایده آل ها و آنچه محقق می شود، وجود دارد.مشکلات متعددی پیش روی دستگاه های اجرایی وجود دارد و دولت فقط بهداشت و درمان نیست، البته ما راضی هستیم.

وی درباره اقدامات بیمارستانی در روزهای پایانی سال و عید نوروز نیز گفت: در این ایام دستگاه های خدماتی فعال تر هستند و وزارت بهداشت نیز در ایام نوروز برنامه همه ساله خود را با نقص کمتری اجرا خواهد کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ