کد خبر: ۷۵۴۱۳
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲

مشمولان نهایی سهام عدالت مشخص شدند

مشمولان نهایی سهام عدالت مشخص شدند

تمامی افرادی که تا پایان سال ۹۴ در طرح توزیع سهام عدالت ثبت نام شده اند، مشمول نهایی سهام عدالت محسوب می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایلنا، بررسی گزیده‌ای از مفاد تصویب‌نامه‌های اخیر شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) در خصوص سهام عدالت نشان می‌دهد، بر اساس تصویب‌نامه ۱۴ آذر ماه ۹۵ کلیه افرادی که تا پایان سال۹۴ در طرح توزیع سهام عدالت ثبت نام شده اند، مشمول نهایی سهام عدالت محسوب می شود.

همچنین مشمولانی که در زمان ارائه صورتحساب مددجوی نهادهای حمایتی، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و روستاییان و عشایر فاقد شغل بوده  از ۵۰ درصد تخفیف در بهای سهام مورد واگذاری برخوردارند.

علاوه بر این دوره محاسبات اقساط سهام عدالت با لحاظ سال مالی شرکت های سرمایه پذیر، حداکثر ۱۰ دوره مالی و از تاریخ یک فروردین سال ۸۵ تا پایان شهریور سال ۹۵ تعیین شده و در صورتی که در پایان مهلت مقرر بهای سهام مورد واگذاری به طور کامل تسویه نشده باشد،مشمولان حداکثر تا پایان شهریور سال ۹۶ می توانند نسبت به پرداخت بدهی یاد شده اقدام کنند که البته این مهلت با تمدید یک ماهه زمان پرداخت بدهی توسط مشمولین، تا پایان مهر سال جاری تمدید شد.

بر اساس تصویب نامه ۸ اسفند سال ۹۵ شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴، سازمان خصوصی سازی تا زمان آزادسازی سهام عدالت، مسئولیت وصول سود سهام مربوط به این طرح از شرکت های سرمایه پذیر و همچنین پرداخت سود متناسب با میزان سهام تخصیص یافته به هریک از مشمولین را عهده دار خواهد بود.

در تصویب نامه یک آذر سال ۹۶ این شورا نیز آمده اس: با توجه به میزان اقساط تسویه شده سهام عدالت از محل سود شرکت های سرمایه پذیر طی مهلت ۱۰ ساله مقرر، تخفیفات دو دهک پایین درآمدی و پرداخت مانده مبلغ سهام تخصیصی توسط مشمولین، سهام قطعی تخصیص یافته به طرح توزیع سهام عدالت در ۴۹ شرکت دارای قیمت قطعی واگذاری به مشمولین طرح تعلق می یابد و بقیه سهام شرکت های تخصیص یافته به این طرح نیز به عنوان سهام دولت و جزء موارد مشمول واگذاری می باشد و در چاچوب قوانین مربوطه واگذار می‌شود.

افزون بر این، اعمال نظارت بر شرکت های تعلق گرفته به مشمولین طرح کما فی السابق بر عهده سازمان خصوصی سازی بوده و اجرای حکم بند ب ماده ۲۵ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تا زمان آزاد سازی کامل سهام توسط سازمان خصوصی سازی ضروری است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ