کد خبر: ۷۵۸۴۲
۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

باور گرانی و شیپور عقب نشینی منجر به حذف صف خرید سهم تازه وارد شد
در نیم ساعت اول معاملات:

باور گرانی و شیپور عقب نشینی منجر به حذف صف خرید سهم تازه وارد شد

باور عده ایی به کشف قیمت گران سرمایه گذاری شفا دارو و نواختن شیپور عقب نشینی گروهی ازخریداران ، منجر به حذف صف خرید و توقف رشد قیمت این سهم تازه وارد در نخستین روز بعد از عرضه اولیه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان عرضه اولیه 10 درصد سهام از سرمایه گذاری شفا دارو که چهازشنبه گذشته با کشف قیمت 415 تومانی هر سهم انجام شد، عده ای از کارشناسان و فعالان با تکیه بر آخرین اطلاعات و NAV برآوردی شرکت، از گران بودن این سهم خبر دادند تا پایه های چهاردهمین شرکت تازه وارد بازار سهام چندان قوی نباشد.

این رویکرد و اعلام گران بودن "شفا" و پیش بینی عدم اقبال این سهم در چند روز که از طریق فضای مجازی مورد توجه فعالان بازار قرار گرفت ، منجر شد تا سهام این شرکت در نخستین روز بعد از عرضه اولیه مانند دیگر شرکت های جدید، با اقبال و صف خرید سنگین روبرو نشود و با شروع معاملات، عده ایی با نواختن شیپور عقب نشینی ، موجب حذف صف خرید شوند.

براساس این گزارش، درحالی 144 هزار و 173 حقیقی و حقوقی، 117 میلیون و 943 هزار سهم شفا دارو را خریداری کرده بودند که طی نیم ساعت اول معاملات امروز، بیش از 24 هزار و 589 سهامدار از جمله 200 حقوقی اقدام به فروش کردند و در مقابل 2 هزار و 462 نفر از جمله 6 حقوقی حاضر به خرید در قیمت های 422 تا 429 تومان شدند. 

با این اوصاف باید منتظر واکنش دیگر خریداران و همچنین سهامدار عمده بود که چه برنامه ایی برای فروش ، صبر و حمایت دارند.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ