کد خبر: ۷۵۸۶۰
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

اروپا برجام را به خطر نمی‌اندازد + علت
مشاور سفارت هلند در ایران:

اروپا برجام را به خطر نمی‌اندازد + علت

مشاور ارشد اقتصادی سفارت هلند در ایران گفت: برجام هرگز از طرف اروپا به خطر نمی‌افتد زیرا اروپا در ایران سرمایه گذاری زیادی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،تاکو وسترهوس در حاشیه نشست مشترک مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت با سفیران کشورهای اروپایی در ایران به ایرنا گفت: امید زیادی برای موفقیت ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی وجود دارد.این یک واقعیت است که من اینجا هستم، همکارانم از بخش کشاورزی و وزارت دارایی نیز اینجا هستند و این یعنی هلند در بخش معدن ایران سرمایه گذاری می کند، اما ابتدا باید دید سرمایه گذاران محلی و دولت ما کدام پروژه ها را انتخاب می کنند.

وی تصریح کرد: احتمال توفیق ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی با وجود همه مشکلات قوی است.روشن است که در ایران فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد، اما سرمایه گذار به دنبال بهترین فرصت است.بی تردید، اوضاع سیاسی نیز روی تصمیمات سرمایه گذاری اثر می گذارد.

این مشاور اقتصادی در پاسخ به سوال موفقیت ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی به چه عواملی بستگی دارد،گفت: ایران برای جذب سرمایه گذاری خارجی باید بتواند با سایر کشورها به ویژه بازارهای جدید مانند کوبا، میانمار، ویتنام و کشورهای آفریقایی رقابت کند.سرمایه گذار که معمولا بخش خصوصی است، کشور نمی شناسد بلکه به دنبال سود است، اما، علاوه بر سودآوری، کم خطر بودن سرمایه گذاری نیز مهم است.

وسترهوس تصریح کرد: در مورد پروژه های سرمایه گذاری در ایران می بینیم که معمولا 100 درصد سرمایه گذاری را به سرمایه گذار خارجی پیشنهاد می کنند بنابراین نخستین سوالی که مطرح می شود این است که چرا ایرانی ها سرمایه گذاری نمی کند و چرا سرمایه گذاری 50-50 نباشد؟

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ