کد خبر: ۷۵۸۷۹
۱۱:۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

اعتراض بانک‌ها به اخذ مالیات از دارایی‌های مازاد
دبیر کانون بانک‌های خصوصی خبر داد:

اعتراض بانک‌ها به اخذ مالیات از دارایی‌های مازاد

دبیر کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری از اعتراض بانک‌ها به اقدام سازمان امور مالیاتی در اخذ مالیات از دارایی‌های مازاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا جمشیدی از برگزاری نشست مشترک مدیران عامل نظام بانکی خبر داد و به ایبنا گفت: با توجه به حضور شهیدزاده مدیرعامل صندوق توسعه ملی در این نشست، مسائل و مشکلات بانک‌ها درباره صندوق به ویژه قرار گرفتن تسهیلات صندوق در اختیار بانک‌ها مطرح و قرار شد کارگروهی تشکیل شود و در جهت تعامل بهتر با صندوق مذاکره کند که این موضوع با استقبال مدیرعامل صندوق مواجه و قرار شد اولین نشست به زودی برگزار شود.

وی افزود: همچنین با توجه به اقدام سازمان امور مالیاتی که برخلاف نص صریح قانون اقدام به صدور برگه‌های مالیاتی برای بانک‌ها در مورد دارایی‌های مازاد بانکی کرده، در این زمینه بحث و بررسی شد.بر اساس قانون قرار بود ابتدا بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار دارایی‌های مازاد را تشخیص دهند و به سازمان امور مالیاتی منعکس کنند و سازمان براساس قانون، مالیات را تعیین کند.

این مقام بانکی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز بانک مرکزی در مورد دارایی مازاد بانک‌ها اظهارنظر نکرده این اقدام از سوی بانک‌ها نامطلوب تشخیص داده و قرار شد کارگروهی با سازمان امور مالیاتی و وزیر اقتصاد مذاکره کند تا جلوی این اقدام گرفته شود، چرا که رقم‌های اعلامی سرسام‌آور و خلاف قانون است.

جمشیدی ادامه داد: همچنین با توجه به گفته رئیس‌جمهوری درباره شعب بانک‌ها گزارشی در جلسه داشتیم که براساس مقایسه‌ای بین تعداد شعب بانک‌های ایرانی با بانک‌های خارجی نتیجه‌گیری شد تعداد شعب بانک‌های ایرانی کمتر است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ