کد خبر: ۷۵۸۸۹
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

دریافت مالیات بر مازاد دارایی بانکها قانونی است
قائم مقام سازمان مالیاتی:

دریافت مالیات بر مازاد دارایی بانکها قانونی است

قائم مقام سازمان مالیاتی با بیان اینکه اخذ مالیات بر مازاد دارایی بانکها بر اساس قانون است،گفت: اینکه کمیته ای تشکیل شود و خواستار عدم دریافت این مالیات یا کم شدن میزان آن شود غیر قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، محمد قاسم پناهی درخصوص اخذ مالیات از دارایی های مازاد بانک ها گفت: موضوع اخذ مالیات بر دارایی های بانکها بر اساس قانون رفع موانع تولید که مصوب مجلس است،صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی مکلف است املاک مازاد بانکها را به سازمان امور مالیاتی معرفی کند،گفت: بانک مرکزی اموال مازاد بانکها را به سازمان معرفی کرد و بر اساس این اطلاعات بانکهایی که دارای اموال مازاد بودند شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه طبق قانون بانک مرکزی باید ابتدا اموال مازاد را اعلام کند و سپس سازمان امور مالیاتی به بررسی آن بپردازد،گفت:  بانک مرکزی دارایی ها را اعلام کرده و مستندات آن موجود است بنابراین این کلام که گفته می شود سازمان مالیاتی از جانب خود به بررسی این املاک می پردازد جایگاهی ندارد،این سازمان نه اجازه دارد بدون قانون مالیاتی را طلب کند و نه اجازه بخشش و معافیت آن را دارد.

پناهی افزود: اینکه کمیته ای تشکیل شود و خواستار عدم دریافت این مالیات یا کم شدن میزان آن شود در قانون تعریف نشده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ