کد خبر: ۷۵۹۴۸
۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

صدور چک حامل ممنوع شد

صدور چک حامل ممنوع شد

عضو کمیسیون قضایی مجلس جزئیات مصوبات اخیر این کمیسیون درباره طرح اصلاح قانون چک را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ابوالفضل ابوترابی با اشاره به جلسه عصر دیروز این کمیسیون به تسنیم گفت: در این جلسه موادی از طرح اصلاح قانون چک بررسی و تصویب شد.

وی با بیان اینکه با مصوبه مذکور از این پس، تمام مردم از سوی شرکت‌ها اعتبارسنجی می‌شوند، افزود: لذا افراد بر اساس اعتباری که دارند چک‌هایی دریافت می‌کنند که حداکثر مبلغی که در این دسته‌چک می‌توانند بنویسند در دسته‌چک درج شده است.بانک‌ها بر اساس اعتبار افراد، دارایی، میزان استفاده از چک و همچنین چک‌های برگشتی فرد بین تجار، کارگران، زنان خانه‌دار و... تفاوت قائل می‌شوند.

این نماینده مجلس با اعلام اینکه با مصوبه امروز اعضای کمیسیون، صدور چک در وجه حامل ممنوع شد، تصریح کرد: با این مصوبه تمامی چک‌ها قابل رصد بوده و کاملاً مشخص خواهد شد چک صادرشده به نام چه‌کسی است و تنها شخصی که چک در وجه وی صادر شده می‌تواند آن را به بانک ببرد.البته چک‌ها مانند گذشته قابل پشت‌نویسی و انتقال خواهند بود.

ابوترابی افزود: بررسی و تصویب مواد طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون قضایی مجلس به اتمام رسیده و طرح برای بررسی در صحن علنی قوه مقننه تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ