کد خبر: ۷۵۹۵۰
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

تقویت تولید و حذف رانت، ۲ نقش کلیدی بورس کالا
نماینده مجلس مطرح کرد:

تقویت تولید و حذف رانت، ۲ نقش کلیدی بورس کالا

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: عرضه محصولات در بورس کالا و اصلاح و ساماندهی زیرساخت‌های معاملاتی باعث شده تا سوء استفاده ها و رانت هایی که طی سال ها به عده ای خاص و واسطه می رسید، امروز به سود تولیدکننده و مصرف کننده منجر شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محسن بیگلری به تسنیم گفت: برای رسیدن به یک اقتصاد سالم و به دور از رانت باید تمامی محصولات کشاورزی، صنعتی و پتروشیمی در بورس کالا مورد معامله قرار گیرد.اصل و ذات بورس کالا براساس رقابت سالم و شفاف بنا شده به طوری که در این بازار، هم خریداران و هم فروشندگان سود خواهند برد.

وی افزود: در این بین کاهش نقش دولت از قیمت‌گذاری کالاها و واگذاری کشف قیمت محصولات به بورس کالا، اقتصاد را به سمت رقابتی‌تر شدن و تنظیم بازارها سوق می‌دهد.بررسی اقدامات بورس کالا در سال های گذشته بیانگر اصلاح و ساماندهی زیرساخت‌های معاملاتی، شفافیت فعالیت‌ها و ایجاد رقابت در صنایع بوده و در حال حاضر جایگاه مهمی در اقتصاد پیدا کرده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما برای پوشش نیاز داخلی برخی محصولات به واردات نیاز داریم، گفت: در این بین مسئولان می توانند با مشاهده آمارهای بورس کالا برای تنظیم بازار از طرق مختلف از جمله واردات و عرضه آن در بورس اقدام کنند اما به نظر می رسد هنوز تعدادی از مسئولان، کارآیی بالای بورس کالا را نشناخته ‌اند.

بیگلری با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم شاهد یک اقتصاد سالم باشیم باید مبادله محصولات در بورس انجام شود تا آمارها برای همگان شفاف باشد، گفت: عرضه محصولات در بورس کالا باعث شده تا سوء استفاده ها و رانت هایی که طی سال ها به عده ای خاص و واسطه می رسید، امروز به سود تولیدکننده و مصرف کننده منجر شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ