کد خبر: ۷۵۹۶۲
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

مجوز ۲ هزار میلیارد تومان دیگر برای صکوک شستا با پشتوانه سهام ۴ شرکت
مدیرعامل مدیریت دارایی مرکزی اعلام کرد:

مجوز ۲ هزار میلیارد تومان دیگر برای صکوک شستا با پشتوانه سهام ۴ شرکت

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی از صدور مجوز سازمان بورس برای انتشار بخش دوم صکوک اجاره شستا به ارزش دو هزار میلیارد تومان و با سود ۲۰ درصدی و با پشتوانه سهام ۴ شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،غلامرضا ابوترابی  با اشاره به شروع پذیره نویسی اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهام برای تامین مالی شستا به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان و با سود ۲۰ درصدی از امروز در فرابورس اظهار داشت: سازمان بورس با انتشار بخش دوم صکوک اجاره شستا به ارزش دو هزار میلیارد تومان و برای تسویه مطالبات سازمان تأمین اجتماعی موافقت کرد و مجوز مربوطه را صادر کرد.

وی ادامه داد: سهام مبنای انتشار این اوراق شامل بیش از 15 میلیارد و 186 میلیون سهم تاپیکو به قیمت هزار و 317 ریالی هر سهم است که با سر رسید 3 ساله و نرخ اجاره بهای 20 درصد و پرداخت هر 6 ماه اجاره در فرابورس پذیره نویسی خواهد شد. بازارگردان و متعهد پذیره نویسی این اوراق توسط شرکت های تامین سرمایه امین با 700 میلیارد تومان، سپهر و کاردان هر کدام با 500 و تامین سرمایه نوین با 300 میلیارد  تومان هستند.

ابوترابی ادامه داد: ضامن 400 میلیارد تومان از این اوراق، بانک رفاه کارگران بوده و 1.6 هزار میلیارد تومان دیگر از طریق توثیق بیش از 4 میلیارد سهم شرکت پالایشگاه بندرعباس ، 2.4 میلیارد سهم کشتیرانی و 586 میلیون سهم پالایشگاه لاوان ضمانت شده است.

به گفته وی تضامین بانی می تواند از ابتدای سال ١٣٩٧ آینده با تضمین دولت طبق قوانین حاکم تعویض شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ