کد خبر: ۷۶۰۷۶
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷

مخالفت دبیر شورای عالی فضای مجازی با تلگرام

مخالفت دبیر شورای عالی فضای مجازی با تلگرام

دبیر شورای عالی فضای مجازی با حمایت از بستن توئیتر و فیس بوک گفت: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابوالحسن فیروزآبادی به روزنامه خراسان گفت: به عنوان مهندس به شما می گویم تلگرام از نظر مهندسی و سطح تکنیکی شماره یک است. اینکه شبکه ای بتواند همه شهروندان را در یک کشور به هم مرتبط کند بدون آنکه سر سوزنی در داخل سخت افزار و نرم افزار و پلتفورم در اختیار داشته باشد کار کمی نیست، آن هم با حجم صد گیگابیت بر ثانیه در حد اعجاز است.اما در مقابل یک سرویس عقب افتاده ارائه می کند . کانال به دلیل یک طرفه بودن و فقدان هویت عقب افتاده ترین سرویس است که حتی لایک و دیس لایک هم ندارد .

وی افزود: اینها در حقیقت چند هدف را تعقیب کرده اند یکی آنکه ما در رسانه بین المللی حضور نداریم . ما معادل جمعیت فارسی زبان در دنیا داریم .در ایران دو میلیون عرب زندگی می کنند که می توانند با عرب های دنیا حرف بزنند ، 20 میلیون ترک داریم که می توانند با ترک های دنیا حرف بزنند ، ترکمن و کرد داریم که می توانند با ترکمن ها و کرد های دنیا حرف بزنند .این ها خیلی هوشیارانه ما رابه گوشه ای برده اند البته تند روهای داخلی هم با حمایت از بستن توئیتر وفیس بوک و... به آن ها کمک کرده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: کانال تلگرام نوعی ترویج لمپنیسم، نوعی خبر رسانی یک طرفه، غوغا سالاری وایجاد فتنه است. روی این شبکه فیلتر شکن می گذارند. سوال این است اگر می خواهند شبکه پیام رسان در کشور ها ایجاد کنند پس چرا فیلترشکن روی آن قرار می دهند؟مگر می خواهند درگیر شوند ؟ چرا در این شبکه پول مجازی می گذارند ؟ چرا این کار را در فیس بوک انجام نمی دهند ؟

فیروزآبادی اظهار داشت: اینها سوالات بزرگی است که رسانه ها باید طرح کنند. شما باید سوال کنید تلگرام برای چه پول دیجیتال عرضه می کند در حالی که می داند فقط در ایران می تواند مشتری جدی داشته باشد . چرا این پول توسط تلگرام تولید شده و مردم در تولید این پول نقشی ندارند ؟ در ایران که شامل تحریم است و مردم دنبال پول های جایگزین هستند و بعضی افراد ثروت خود را دائم به طلا ، دلار ، بیت کوین و... تغییر می دهند به همین دلیل با صراحت می گویم ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست البته مشکل ما این است که برای آن جایگزین نداریم که باید ایجاد کنیم .

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ