کد خبر: ۷۶۱۰۲
۱۴:۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸

میزبانی 18 دقیقه ایی بورس کالا از اوراق شرکت بورسی

میزبانی 18 دقیقه ایی بورس کالا از اوراق شرکت بورسی

سیمان اصفهان که با سرمایه 20 میلیارد تومانی در بورس حضور دارد، امروز در عرض 18 دقیقه قادر به فروش ۱۰ میلیارد تومان اوراق سلف موازی در بورس کالا شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز اوراق سلف موازی استاندارد سیمان اصفهان شامل 76 هزار وز 103 قرارداد به ارزش 10 میلیارد تومان در بورس کالا عرضه و به قیمت 131.4 تومانی هر قرارداد یک تنی، طی 18 دقیقه انجام شد.  

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با قیمت پایه در زمان عرضه اولیه به علاوه ۱۸درصد سود سالانه به صورت روز شمار، همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است.

درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت ۱۱۸.۵ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه  اقدام کنند، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت.

اما درصورتی که شرکت سیمان اصفهان نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت ۱۱۹ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه اقدام کند، بازدهی سالانه اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.معاملات ثانویه این اوراق نیز از 5 فرودین ماه تا 28 اسفند سال آتی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ