کد خبر: ۷۷۵۰۲
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱/۲۲

تکذیب دیرهنگام ترکان بعد از واکنش عجیب و خرسندی از افزایش دلار

تکذیب دیرهنگام ترکان بعد از واکنش عجیب و خرسندی از افزایش دلار

اعلام خرسندی مشاور رئیس‌جمهور از افزایش دلار که با انتقادات زیادی از جمله رئیس مجلس و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همراه بود، بعد از چند روز تکذیب شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی واکنش متفاوت و عجیب اکبر ترکان از گران شدن دلار و حمایت و ابراز خرسندی از این رویداد با انتقاداتی فراوانی روبرو بود که دیروز هم در جریان بررسی موضوع گرانی بی سابقه ارز در مجلس ، لاریجانی و پورابراهیمی هم به این موضع ترکان اعتراض کردند و لاریجانی گفت: این چه وضعی است که مشاور رئیس جمهور (اکبر ترکان) می‌گوید قیمت دلار باید بالاتر برود و بعد رئیس دولت می‌گوید این سیاست دولت نیست. خب کنترل کنید. چرا یک صدا از دولت شنیده نمی‌شود؟

براساس این گزارش، حال بعد از چند روز از اعلام مواضع مشاور رئیس جمهور ، پایگاه اطلاع رسانی ترکان، حمایت و خرسندی وی از افزایش قیمت دلار را تکذیب و اعلام کرد: متاسفانه اخیرا هجمه ها و سوءبرداشت هایی از جانب برخی رسانه های مربوط به یک جریان خاص با هدف تخریب، حاشیه سازی و ایجاد تفرقه در بین اعضای دولت و تشویش اذهان عمومی، از مصاحبه های آقای دکتر ترکان صورت گرفته است که دور از انصاف، اخلاق حرفه ای و نیز شان رسانه می باشد. لذا لازم است جهت روشنگری، توضیحاتی ارائه گردد.

آقای دکتر ترکان در مصاحبه ای که تیتر آن جنجالی شد، در خصوص افزایش نرخ ارز ابراز خرسندی ننموده و صرفا تحلیل کارشناسانه خود را در دفاع از دولت با بیان جمله: "...اینکه قیمت دلار بالا رفت، چاره ای نبود" به تشریح دلایل آن نیز پرداخته اند. اما برخی رسانه ها با برداشت غلط از این تحلیل، با تیترسازی منفی سعی در انحراف افکار مخاطبان کرده اند.

متعاقب این اتفاق در مصاحبه ای دیگر، صحبت های آقای دکتر ترکان را به آقای دکتر حسام الدین آشنا مشاور محترم رئیس جمهوری نسبت داده اند، در حالی که در آن مصاحبه هیچ نامی از شخص خاصی برده نشده است.

معتقدیم؛ این موج رسانه ای که علیه دولت ایجاد شده، فاقد هرگونه منطقی، اقدام به تخریب می کند. عمر این‌گونه تخریب ها و هجمه های موردی، البته کوتاه بوده و رسانه‌هایی هم که به منظور جنجال آفرینی و جذب مخاطب به این مساله دامن می زنند بر خلاف تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص "مراقبت دستگاه های تبلیغاتی و رسانه ای از ایجاد تشویش و شبهه افکنی در وحدت و همدلی دولت و مردم" عمل کرده اند و بدیهی است چنین اقداماتی مروج بی اخلاقی در جامعه بوده و به کیان عرصه رسانه و اطلاع رسانی آسیب می زند.

از این رو پایگاه اطلاع رسانی دکتر اکبر ترکان ضمن هشدار نسبت به تکرار چنین رفتارهایی حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ دانسته و اعلام می دارد کلیه اخبار، مطالب و مواضع رسمی آقای دکتر ترکان فقط از طریق پایگاه اطلاع رسانی و صفحه رسمی ایشان در اینستاگرام منتشر گردیده و مورد تایید می باشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ