کد خبر: ۷۷۵۶۵
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱/۲۶

کاهش ۴۰ درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران

کاهش ۴۰ درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران

آمارهای گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به سال گذشته ۳۹.۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،به نقل از رویترز، میزان واردات نفت خام کره جنوبی در ماه مارس از ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 40 درصد کاهش  یافت.

بر اساس آمارهای گمرک، در ماه مارس پنجمین کشور وارد کننده نفت جهان، 1.37 میلیون تن نفت معادل 324هزار و 612 بشکه در روز نفت خریداری کرد که این رقم در سال گذشته 2.26 میلیون تن بود. البته این زمان میزان واردات این کشور از ایران رکورد زده بود.کره جنوبی یکی از بزرگترین مشتریان نفت است که میعانات گازی یا نفت بسیار فوق‌العاده سبک خریداری می‌کند اما در آمارهایی که منتشر شده  نوع نفت خریداری شده توسط کره جنوبی مشخص نیست.

بر اساس این گزارش سئول میزان خرید خود را از نفت ایران در ماه اخیر نسبت به سال گذشته به رغم تلاش کشورهای خاورمیانه برای بازگرداندن خریداران با ارائه تخفیف قیمتی،‌کاهش یافته است. خریداران میعانات گازی کره جنوبی به دنبال این هستند که منابع خرید خود را متنوع‌تر کنند چرا که بیم آن می‌رود آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران وضع کند.

در سه ماهه نخست سال 2018 میزان واردات کره جنوبی از ایران 39.4 درصد کاهش و به 3.45 میلیون تن معادل 280 هزار و  736 بشکه در روز رسید. در حالی که این رقم در سال گذشته 5.69 میلیون تن بود.روی هم رفته میزان واردات کره جنوبی در ماه مارس 10.91 میلیون تن معادل 2.58 میلیون بشکه در روز بود که کاهش 14 درصدی داشته است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ