کد خبر: ۷۷۵۸۰
۱۲:۹ - ۱۳۹۷/۱/۲۶

عدم توانایی مشمولان معافیت سربازی به اقدام جهت بیمه پردازی اختیاری

عدم توانایی مشمولان معافیت سربازی به اقدام جهت بیمه پردازی اختیاری

مدیرکل امورفنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه دارندگان کارت پایان خدمت می توانند برای بیمه پردازی اختیاری اقدام کنند،گفت : افراد دارای کارت معافیت، مشمول بیمه پردازی اختیاری نمی شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، منصور آتشی اظهار داشت:  ماده ای در قانون تامین اجتماعی وجود دارد مبنی بر اینکه افرادی که خدمت سربازی را انجام داده اند، می توانند سابقه خدمت سربازی را به عنوان سابقه قابل قبول برای بیمه محاسبه کنند. از این رو افراد دارای کارت معافیت، مشمول این قانون نیستند .

وی افزود: با توجه به قانون اصلاح تبصره ماده 14 قانون کار و قانون استفساریه آن، مدت خدمت نظام وظیفه مشمولین قانون تأمین اجتماعی به عنوان سابقه خدمتی پذیرفته می شود و دارندگان کارت پایان خدمت که متقاضی بیمه اختیاری هستند، می توانند نسبت به ادامه بیمه پردازی خود اقدام کنند.

این مقام مسئول گفت: متقاضیان ادامه بیمه به طور اختیاری در صورت تمایل می توانند با مراجعه به هریک از شعب تأمین اجتماعی و ارائه مدارک شناسایی معتبر از جمله شناسنامه، کارت ملی و گواهی کارت پایان خدمت، با احراز سایر شرایط مقرر، نسبت به ارائه درخواست و انعقاد قرارداد بیمه اختیاری اقدام کرده و با پرداخت حق بیمه متعلقه، تحت پوشش مقررات تأمین اجتماعی قرار گیرند.

آتشی ادامه داد: این افراد مانند بیمه شدگان عادی می توانند از حمایت های کوتاه مدت و بلند مدت نظیر بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و خدمات درمانی بهره مند شوند. حداکثر سن برای متقاضیان بیمه اختیاری، 50 سال تمام است و چنانچه فردی مازاد بر 50 سال سن داشته باشد، متناسب با آن، باید دارای سابقه قبلی باشد.

وی درخصوص واریز حق بیمه، بیمه شدگان اختیاری گفت: افراد می توانند طبق قرارداد منعقد شده، حق بیمه هرماه را تا دو ماه بعد پرداخت کنند و چنانچه در موعد مقرر از آخرین قرارداد پرداخت نشود، به منزله انصراف آن شخص از ادامه بیمه پردازی تلقی می شود.

 انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ