کد خبر: ۷۷۶۳۲
۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

افزایش فشار اروپا برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران
وال‌استریت‌ژورنال اعلام کرد:

افزایش فشار اروپا برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران

اتحادیه اروپا هر چند دیروز تحریم جدیدی علیه ایران اعمال نکرد اما بنا به اعلام برخی دیپلمات‌ها، فشار برای تصویب تحریم‌ ایران رو به افزایش است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روزنامه وال‌استریت‌ ژورنال با اشاره به جلسه دیروز اتحادیه اروپا و عدم توافق بر اعمال تحریم های جدید علیه ایران ، گزارش داد دیپلمات‌های اتحادیه اروپا از افزایش حمایت  برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به منظور جلب حمایت ترامپ جهت ماندن در برجام خبر می‌دهند.

در جریان دیدار وزرای خارجه اتحادیه اروپا، تصمیمی در این راستا گرفته نشد زیرا برخی از کشورها هنوز قانع نشده‌اند اعمال تحریم‌های جدید ترامپ را از خروج از برجام منصرف کند. با وجود این، منابع مطلع از رایزنی‌های انجام شده می‌گویند وزرای خارجه اتحادیه اروپا در آستانه توافق بر سر این موضوع هستند که لازم است در این باره اقدام شود.  

وزیر خارجه دانمارک گفت: فکر می‌کنم اکثریت کشورهای اروپایی بر این باورند که لازم است در زمینه تحریم‌ها گام‌های بیشتری برداشته شود.

وزیر خارجه ایرلند هم اعلام کرد: ممکن است کشورهای اروپایی تا قبل از ضرب‌الاجل ۱۲ می برای تحریم‌های جدید علیه ایران اقدام کنند.  

میان وزرای خارجه اتحادیه اروپا رایزنی‌هایی برای اعمال تحریم‌هایی علیه اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد.

دولت‌های سه کشور اروپایی همزمان، در حال تلاش برای پیش بردن تحریم‌های جدید علیه ۱۵ فرد و نهاد ایرانی هستند. هر گونه تصمیم‌گیری در این مورد، نیازمند حمایت تمامی ۲۸ عضو اتحادیه اروپا است. از طرف دیگر دیپلمات‌ها از کاهش اختلافات میان سه کشور اروپایی با طرف‌های آمریکایی در مذاکرات هفته‌های گذشته خبر داده‌اند. هدف از این گفت‌وگوها توافق بر سر اصلاح برجام و برطرف کردن نگرانی‌های ترامپ است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ