کد خبر: ۷۷۶۴۰
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

همه شرکت های بیمه مشمول، افزایش سرمایه دادند/ مهلت ۳ ماهه برای ثبت
معاون نظارت بیمه مرکزی:

همه شرکت های بیمه مشمول، افزایش سرمایه دادند/ مهلت ۳ ماهه برای ثبت

معاون نظارت بیمه مرکزی گفت: افزایش سرمایه همه شرکت های بیمه مشمول، در مجامع تصویب شده و ۳ ماه برای ثبت قانونی فرصت دارند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حبیب میرزایی در خصوص اجرای مصوبه هیات دولت درباره تعیین حداقل سرمایه موسسات بیمه که موعد قانونی انجام آن تا پایان سال 96 در نظر گرفته شده بود به فارس گفت: تقریبا تمامی شرکت‌های بیمه در سال گذشته مجمع فوق‌العاده را برگزار و افزایش سرمایه‌ را تصویب کردند و انجام آن در دست پیگیری است.

وی افزود: مصوبات افزایش سرمایه مجامع شرکت‌های بیمه ای که کفایت سرمایه لازم را نداشتند در شورای عالی بیمه مطرح شده و شرکت‌ها سه ماه فرصت دارند افزایش سرمایه‌ را انجام و به ثبت برسانند. تمام شرکت‌های بیمه‌ای که مشمول مصوبه هیات وزیران برای افزایش سرمایه‌های بودند در مجامع افزایش سرمایه را تصویب کرده‌اند و بر اساس سرمایه شرکت‌ها ، امسال به کفایت لازم می رسد.

بر اساس این گزارش هیات وزیران در سال 91 حداقل سرمایه شرکت‌های بیمه را تصویب کرده بود که با عدم اجرای مصوبه در سال 95 آن را مورد بازنگری قرار داد.حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس موسسه بیمه مستقیم مبلغ 1000 میلیارد ریال اعلام شده است.

در این تصویب نامه سرمایه مورد نیاز برای صدور پروانه فعالیت موسسه بیمه مستقیم در رشته بیمه‌های غیر زندگی 300 میلیارد ریال، بیمه‌های زندگی و مستمری 200 میلیارد ریال و بیمه های مختلط 500 میلیارد ریال تعیین شده است.حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس و شروع به فعالیت موسسات بیمه اتکایی نیز 2500 میلیارد ریال مصوب شده است.

بنابراین گزارش، با توجه به بند "ب" مصوبه مذکور، موسسات بیمه ای که قبلا تاسیس شده اند و سرمایه آنها کمتر از اقلام مندرج در این تصویب نامه است، موظفند تا پایان سال 1396 سرمایه خود را با مفاد این تصویب نامه منطبق کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی با ابلاغ این مصوبه به شرکت های بیمه، ضمن تاکید بر ضرورت اجرای مصوبه مذکور، آنها را ملزم به ارسال برنامه انطباق سرمایه آن شرکت با الزام مقرر در تصویب نامه مذکور کرد.شرکت هایی که افزایش سرمایه لازم را نداشته باشند باید در دیگر شرکت‌ها ادغام شوند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ