کد خبر: ۷۷۶۴۴
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

عرضه تولیدات همه شرکت های دولتی در بورس کالا
یک نماینده مجلس پیشنهاد داد :

عرضه تولیدات همه شرکت های دولتی در بورس کالا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی، تمام شرکت های دولتی باید موظف شوند تولیدات را از طریق بورس کالا عرضه کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسن حسینی شاهرودی با اعلام اینکه مروری بر اثرات بورس کالا بر بازار کالای کشور به وضوح نشان می دهد این بورس یک نهاد ملی است به کالاخبر اظهار داشت: ایجاد شفافیت، نظم بخشیدن به عرضه و معامله محصولات، حذف رانت های کلان از مبادله کالاها، فاصله گرفتن از قیمت گذاری دستوری و ایجاد رقابت و کوتاه شدن دست واسطه ها از جمله مزایای بورس کالا برای اقتصاد بوده که در چند سال اخیر با طراحی ابزارهای مالی نوین نیز بورس کالا در مسیر بورس های توسعه یافته دنیا قدم برداشته است.

وی افزود: نباید اعتمادسازی میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در بستر بورس کالا را دست کم گرفت. اینکه هر روز شمار زیادی عرضه کننده و خریدار در بورس کالا بدون وجود دغدغه از عدم تعهد طرفین و با قیمتی شفاف و رقابتی به معامله می پردازند، نوعی حمایت از کالای ایرانی به شمار می رود.

این نماینده مجلس ادامه داد: البته اینکه هیچ بازاری کامل نیست و حتما جای رشد و ارائه خدمات ویژه تر برای فعالان صنایع وجود دارد شکی نیست اما موضوع اینجاست که طی سال های گذشته بورس کالا از رشد قابل قبولی برخوردار بوده و در سال حمایت از کالای ایرانی نیز می تواند به ابزار مهم دولت در راستای تحقق برنامه ها مبدل شود.

به گفته حسینی شاهرودی در بورس کالا تمامی گروه های تولید کننده می توانند مشارکت داشته باشند و برای آنها منعی وجود ندارد تا محصول را در این بازار عرضه کنند؛ مشروط بر این که کالای تولیدی آنها استانداردهای مناسب جهت پذیرش و عرضه در بورس را داشته باشد.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی باید از دولت آغاز شود. در سال حمایت از کالای ایرانی، تمام شرکت های دولتی باید موظف شوند تولیدات را از طریق بورس کالا عرضه کنند که امیدواریم این امر در سال جدید محقق شود تا این شرکت ها مواد اولیه مصرفی را از طریق بورس تهیه کرده و تولیدات خود را نیز از طریق بورس عرضه کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ