کد خبر: ۷۷۶۴۸
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

عامل فرار کردن خاوری احمدی نژاد است
یک نماینده مجلس:

عامل فرار کردن خاوری احمدی نژاد است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس: عامل فرار کردن خاوری احمدی نژاد است،مرتضوی باید به مجازات تعیین شده تن دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ابوالفضل ابوترابی، در خصوص اظهارات سخنگوی قوه قضائیه، به شرق گفت: حکم جلب سعید مرتضوی صادر شده ولی هنوز متأسفانه گیرش نیاورده‌اند، باید مجازات جرم ارتکابی خود را تحمل کند و انتظار ما از دستگاه‌های امنیتی، قضائی، امنیتی و حتی اگر نیاز بود دستگاه‌های نظامی این است که سر سختانه پیگیر دستگیری و اجرای حکم مجازات وی باشند تا پس از دستگیری و بازداشت مرتضوی، وی مجازات خود را تحمل کند.

وی افزود: انتظار عمومی این است که حتی اگر مرتضوی در خارج از کشور حضور دارد، بازگردد و به تحمل مجازات تعیین شده، تن بدهد.

ابوترابی گفت: متاسفانه فرار متهمین و محکومین قضائی تبدیل به یک بلا شده است. البته این مشکل ناشی از ضعف قانون است زیرا کار قوه قضائیه برای پذیرش وثیقه متناسب بعنوان تضمین بر اساس قانون است.

این نماینده مجلس افزود: در مجلس باید تدبیری برای این ضعف بی‌اندیشیم، معادل همان میزانی که قاضی تشخیص داده وثایقی سپرده شده که در صورت عدم دستگیری سعید مرتضوی این وثایق به نفع دولت مصادره می‌شوند.

وی گفت: با اشاره به اینکه عامه مردم این مباحث را قبول ندارند و می‌گویند مرتضوی و خاوری هر دو فرار کرده‌اند. باید همه دست به دست هم دهیم تا سعید مرتضوی دستگیر شود.

ابوترابی گفت: محمود خاوری اصلا کارش به دادگاه نرسید و وثیقه نسپرد، بلکه رئیس جمهور وقت حمایت‌های بی‌‎جایی کرد و فراری شد.

این نماینده مجلس افزود:دادگاه در حکمی 2 سال حبس برای سعید مرتضوی به جهت معاونت در قتل برای حادثه کهریزک تعیین کرده است،توصیه من این است که مرتضوی تن به تحمل مجازات بدهد. مرتضوی بخشی از این حبس را گذرانده و آزادی مشروط نیز شامل نصف این مدت مجازات می‌شود، در کل با تحمل یکسال حبس، مجازات وی به اتمام می‌رسد.مرتضوی مردانه حبس را تحمل کند تا انشاالله خداوند و خانواده اولیای دم نیز وی را عفو کنند.

وی گفت:خروج مرتضوی از کشور در زمان اربعین مادامی که پرونده بررسی می‌شد، خلاف قانون نبود، اقدام قوه قضائیه برای پذیرش وثیقه قانونی بوده و این ایراد به مجلس بر می‌گردد زیرا قضات باید به قانونی که مجلس مصوب می‌کند، پایبند باشند. تنها نهادی که به مُر قانون عمل می‌کنند قوه قضائیه است، دولتی‌ها یا سایر نهادها ممکن است به قانون عمل نکنند یا مانند برنامه ششم 25 درصد آن را اجرا کنند، ولی قوه قضائیه به مر قانون عمل می‌کند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ