کد خبر: ۷۷۶۴۹
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

پژو ۳۰۱ بزودی در ایران عرضه می شود / تولید انبوه با ساخت 50 درصدی داخل
مدیرعامل ایکاپ :

پژو ۳۰۱ بزودی در ایران عرضه می شود / تولید انبوه با ساخت 50 درصدی داخل

مديرعامل ايكاپ از آغاز توليد محصول مشترك پژو 301 خبر داد و گفت:پس از تاييد توسط معتبرترين مراكز آزمایشی اروپا، طی سال جاری توليد انبوه و عرضه اين محصول با بيش از 50 درصد ساخت داخل شروع مي شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا معتمد درباره بومی سازی و افزایش عمق ساخت داخل محصولات مشترک با پژو  به ایکو پرس گفت: بومی سازی تولید، شرط اصلی ورود خودروسازان خارجی به بازار است که محصولات مشترک با پژو نیز طبق این قاعده تا پایان سال اول تولید به سطح داخلی سازی 40 درصد می رسد.

وی ادامه داد:‌ بیش از 150 مجموعه ای که در تولیدات ایکاپ استفاده می شود داخلی سازی شده و تولید 2008 را با 21 درصد ساخت داخل آغاز کرده ایم که در پایان سال اول به 40 درصد خواهد رسید. محصول 301 نیز در بخش بدنه تا 95 درصد و در موتور و قوای محرکه بیش از 85 درصد داخلی سازی شده که در مجموع این خودرو با بیش از 50 درصد داخلی سازی تولید و عرضه خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: ایکاپ سریع ترین رشد را در فرآیند افزایش توان قطعه سازان داشته و به توان قطعه سازان داخلی اعتماد داشته ایم و با ایجاد مسیر مناسب، زمینه رشد آن ها را فراهم کرده ایم.

معتمد اظهار داشت: 10 درصد از 150 مجموعه ای که قرارداد تولید آن با قطعه سازان داخلی منعقد کرده ایم از طریق مشارکت سرمایه گذاری قطعه سازان اروپایی در ایران انجام و 20 درصد نیز از طریق اعطای لیسانس تولید به قطعه سازان ایرانی از سوی قطعه سازان اروپایی تولید خواهد شد. 70 درصد که شامل بخش اصلی مجموعه ها است، از طریق دانش فنی موجود در قطعه سازان ایرانی مورد تایید قرار گرفته است.

وی گفت: تولید دو محصول بروز و جدید اروپایی در ایران بیانگر بلوغ و توانمندی قطعه سازان در بومی سازی و ساخت داخل قطعات و مجموعه ها است.

وی با بیان اینکه توانمندی قطعه سازان ایرانی مورد تحسین و توجه مدیران تامین پژو قرار گرفته، ادامه داد: قطعه سازان ایکاپ به دلیل کیفیت عالی و قیمت رقابتی محصولات برای تامین سایت الجزایر پژو دعوت شده اند که به صورت ارسال قطعه از ایران و یا راه اندازی خط تولید در کشور الجزایر مشارکت خواهند کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ