کد خبر: ۷۷۶۵۵
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

رکورد جدید قیمت آلومینیوم بعد از تحریم دومین شرکت بزرگ توسط آمریکا

رکورد جدید قیمت آلومینیوم بعد از تحریم دومین شرکت بزرگ توسط آمریکا

تحریم‌ دومین شرکت بزرگ تولید کننده آلومینیوم جهان توسط آمریکا منجر شد تا بعد از 7 سال رکورد جدیدی برای این محصول ثبت شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از راشاتودی، بر اساس اطلاعات بورس لندن ، قیمت آلومینیوم به بیشترین میزان از سال 2011 تاکنون رسیده و عرضه جهانی این فلز باارزش به دلیل تحریم شرکت روسی روسال از سوی آمریکا در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.

دیروز قیمت فلز آلومینیوم 2 هزار و 377.5 دلار در هر تن رسید و رکورد بیشترین قیمت 7 سال گذشته را زد و تنها در هفته گذشته این فلز با ارزش 12 درصد رشد داشت.

در اوایل ماه آوریل واشنگتن در ادامه تحریم‌های ضد روسی ، شرکت‌ها و افراد جدیدی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد که از آن جمله بزرگترین شرکت تولید آلومینیوم روسیه یعنی روسال بود.این شرکت سال‌ها بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم جهان بود اما طی سال‌های اخیر با ورود چین به این بازار به دومین شرکت بزرگ جهان تبدیل شد.

به دنبال تحریم این شرکت روسی ارزش سهام روسال به کمترین میزان سقوط کرد و تحلیلگران نگران هستند که این شرکت تولید خود را کاهش دهد.

نیکلاس اسنودان تحلیلگر فلزات در دویچه بانک گفت: تصور می‌کنیم بازارهای اروپا و آمریکا مسیر تامین نیاز به دیگر کشورها را تغییر دهند. یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد این اقدام چالش جدی بر بازار خواهد داشت و تولید این شرکت‌ها کاهش خواهد یافت.

اتحادیه آلومینیوم روسیه نیز اعلام کرد تحریم‌ها علیه شرکت روسال بسیاری از کشورهای غربی را متضرر خواهد کرد. قیمت بالای آلومینیوم رشد اقتصادی را کاهش داده و رقابت‌پذیری محصولات صادراتی صنایع اروپا نظیر صنعت خودروسازی و مهندسی حمل و نقل را به شدت کاهش خواهد داد. در این میان آلمان بیشترین ضرر را خواهد کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ