کد خبر: ۷۷۷۹۱
۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۲/۳

واردات برنج آزاد اعلام شد/ رعایت ضوابط

واردات برنج آزاد اعلام شد/ رعایت ضوابط

درحالی ممنوعیت واردات برنج براساس تصمیم وزیر جهاد کشاورزی در نیمه دوم سال گذشته تمدید شده بود که یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از آزاد شدن مبادی ورود این محصول خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سال گذشته در نیمه نخست سال براساس دستور وزیر جهاد کشاورزی با توجه به افزایش واردات بیش از حد برنج ، ورود این محصول در نیمه دوم ممنوع شد تا تعادلی در بازار آن به وجود آید،البته علی‌اکبر مهرفرد (قائم مقام وزیر) بهمن سال گذشته اعلام کرد واردات برنج نه برای تامین نیاز سال ۹۶ بلکه برای سال آینده و تنظیم بازار شب عید سال ۹۷ آزاد شده است.

حال یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی به ایسنا گفت: بنا بر تصمیم مسئولان ارشد دولت، از روز گذشته همه مبادی وارداتی برنج آزاد شده و وارد کنندگان تنها با رعایت شرایط و ضوابط سازمان استاندارد و وزارت بهداشت می‌توانند نسبت به ورود این محصول استراتژیک از هر یک از مبادی رسمی اقدام کنند.

وی افزود: واردات برنج تا ۳۱ تیر سال جاری آزاد خواهد بود و تعرفه آن تغییری نخواهد کرد. البته یکی از تفاوت‌های سال جاری نسبت به سال 96 این است که شرایط و سختگیری‌های گذشته دیگر وجود ندارد و هر کسی بتواند استانداردهای دو دستگاه نظارتی مذکور را رعایت کند، می‌تواند در شمار وارد کنندگان برنج قرار گیرد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ