کد خبر: ۷۹۳۷۸
۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۲/۲۵

بورس ارز برای ثبات دلار ۴۲۰۰ تومانی از نیما بهتر است
نماینده مجلس :

بورس ارز برای ثبات دلار ۴۲۰۰ تومانی از نیما بهتر است

نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس با تاکید بر لزوم راه اندازی بورس ارز برای دوام دلار ۴۲۰۰ تومانی گفت: راه اندازی بورس ارز برای ساماندهی بازار می تواند از سامانه نیما کارآمدتر و اثرات مثبت بیشتری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،هادی قوامی با اشاره به زمزمه هایی مبنی بر راه اندازی بورس ارز به خانه ملت گفت: راه اندازی بورس ارز فعالیت های ارزی را شفاف می کند،البته در صورتی که در این محل، ارز عرضه شده و به تقاضاها پاسخ داده شود در غیر اینصورت تاثیری بر بازار ارزی نخواهد داشت.راه اندازی بورس ارز نباید بازار را میخکوب کند، باید مکمل سیاست های فعلی دولت باشد و به بازار متشکل ارزی با به نرخ فعلی کمک کند.

وی با اشاره به اهداف راه اندازی بورس ارز ادامه داد: دولت برای اینکه نرخ 4200 تومانی ارز را به صورت تدریجی مدیریت کند باید به خارج از این تقاضاها پاسخ دهد، چراکه بورس برای ساماندهی عرضه و تقاضا ایجاد می شود.در حال حاضر در برخی کشورها بورس ارز فعال است و اثرات خوبی در اقتصاد آنها بر جای گذاشته است.

قوامی با بیان اینکه راه اندازی بورس ارز برای دوام دلار 4200 تومانی ضروری است، تصریح کرد: راه اندازی بورس ارز برای ساماندهی بازار می تواند از سامانه نیما کارآمدتر باشد و اثرات مثبت بیشتری در اقتصاد داشته باشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ