کد خبر: ۷۹۴۴۳
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۲/۲۶

اثر خروج آمریکا از برجام بر صنعت خودرو + علت رشد شاخص بورس
یک کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد:

اثر خروج آمریکا از برجام بر صنعت خودرو + علت رشد شاخص بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به علت رشد شاخص بورس در روزهای اخیر،به بررسی اثر خروج آمریکا از برجام بر صنعت خودرو پرداخت و گفت: تاثیر بنیادی تصمیم امریکا در آینده ای نزدیک مشخص می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید میرزایی درباره رشد شاخص بورس به ایبنا گفت: یکی از دلایلی که موجب شد سهام شرکت‌های خودروسازی این روزها با اقبال سرمایه گذاران در بازار سهام مواجه شود این است که سهام این گروه به کف قیمتی مناسب برای خرید و سرمایه گذاری رسیده است.

وی افزود: به همین دلیل می‌توان از این موضوع به عنوان یکی از دلایل رونق نمادهای معاملاتی مربوط به خودروسازان ذکر کرد که اثر  را  بر شاخص بورس گذاشته است.از سوی دیگر با توجه به افزایش قیمت‌های رسمی اعلام شده توسط برخی خودروسازها، این موضوع نیز به عنوان محرکی برای توجه سرمایه‌گذاران به نمادهای خودرویی در بازار سهام مطرح است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر خروج ایالات متحده از برجام بر صنایع بورسی و صنعت خودرو گفت: تاثیر این تصمیم در بلندمدت مشخص می شود و از سویی دیگر، هر چند شرکت‌های فعال در گروه خودرویی از رسیدن به برجام و رفع تحریم‌ها تاثیر مثبت می‌پذیرند اما بی‌اعتنایی بازار سرمایه به لغو برجام دست کم به لحاظ روانی نشان داد شرکت‌های این گروه نیز در حال حاضر اعتنایی به این اتفاق ندارند.

میرزایی ادامه داد: از سوی دیگر فعلا تصمیم رسمی مبنی بر خروج خودروسازان اروپایی و قطع ارتباط با خودروسازان ایران اعلام نشده بنابراین این موضوع نیز می‌تواند یک نشانه مثبت برای سهامداران گروه خودرویی در بازار سهام باشد.شرکت‌های خودروساز برای رسیدن به رشد پایدار و همچنین افزایش ارزش سهام در بازار سرمایه با مشکلاتی همچون هزینه‌های مالی بالا، نیروی مازاد و نوسانات نرخ ارز مواجه هستند که در صورت رفع این مشکلات می‌توان به آینده خودروسازان امید بست.

وی گفت: در صورتی که نرخ سود بانکی و تسهیلات ارائه شده به خودروسازان با هزینه کمتر و در مدت زمان کوتاه‌تری تحقق یابد، این مولفه نیز می‌تواند در سودآوری شرکت‌های خودرویی اثرگذار باشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ