کد خبر: ۷۹۵۰۲
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۲/۲۹

مزایای عرضه گندم از طریق بورس کالا
نماینده مجلس بررسی کرد:

مزایای عرضه گندم از طریق بورس کالا

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به سیاست قیمت تضمینی جهت عرضه گندم در بورس کالا،ساز و کار این بورس را ارزیابی و مزایای این روش را برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از میزان، علی ابراهیمی گفت: در شرایطی که بسیاری از مسایل مانع از پیشرفت در اقتصاد است یکی از کالاهای استراتژیک گندم است، این محصول سال ها از طریق خرید تضمینی از کشاورزان خریداری می شد اما چند سالی است که موضوع عرضه گندم در بورس مطرح شده که براساس ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری کشاورزی عرضه گندم در این بازار به نفع کشاورزان و در راستای واقعی شدن قیمت گندم است.

وی با ارزیابی ساز و کار بورس کالا افزود: عرضه محصولات مختلف در بورس کالا منجر به شفافیت قیمت و معاملات می شود و مبادله و تجارت از طریق بورس کالا به مراتب بهتر و پر مزیت تر از تجارت خارج از بورس و بدون قاعده است به این ترتیب یکی از نقاط قوت بورس این است که عرضه کالای بی کیفیت متوقف شده که این امر به نفع اقتصاد کشاورزی است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه عده ای تمایل به عرضه گندم از طریق بازار سرمایه ندارند،تصریح کرد: شاید در وهله اول اندکی مقاومت در عرضه محصولات در بورس کالا ایجاد شود اما نباید فراموش کنیم اصلی‌ترین راه موفقیت در بهبود کیفیت گندم و تسریع در پرداخت مطالبات کشاورزان عرضه آن در بورس است.

ابراهیمی ادامه داد: با عرضه گندم در بورس کالا کشاورزان در جریان قیمت و نحوه عرضه قرار خواهند گرفت و دولت می تواند در راستای حمایت از کشاورزان مابه التفاوت قیمت محصول را در زمانی کوتاه به آن ها پرداخت و بار مالی را کاهش دهند.بورس کالا علاوه بر روان سازی تجارت گندم،حجم مبادلات تجارت را افزایش می دهد به گونه ایی که می توانیم آینده ای روشن را برای صادرات رقم بزنیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ