کد خبر: ۷۹۵۱۲
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۲/۲۹

۲ طرح صنعتی منتظر ابلاغ جهانگیری

۲ طرح صنعتی منتظر ابلاغ جهانگیری

دو طرح رونق تولید و بهسازی و نوسازی صنایع از سوی وزارت صنعت به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شده و در انتظار تصویب توسط این ستاد و ابلاغ از سوی معاون اول رئیس‌جمهور است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، در ابتدای سال ۹۶ قرار بر این بود که سه طرح حمایتی تحت عناوین رونق تولید، بهسازی و نوسازی صنایع و حمایت از تولید و اشتغال با اعتباری معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان مدنظر قرار گیرد. این طرح‌ها به ترتیب مربوط به رونق تولید ۱۰ هزار واحد صنعتی با اعتباری معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان، نوسازی و بهسازی پنج‌ هزار واحد صنعتی با اعتباری معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان و حمایت از تولید و اشتغال ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی و تأمین مالی 6 هزار واحد نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی حداقل ۶۰ درصد بود.

طرح رونق تولید ۳ساله می‌شود

سال ۹۶ دومین‌ سالی بود که شبکه بانکی برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و تأمین مالی ویژه برای تولید ورود کرد تا در کنار تسهیلات عمومی که به بخش‌های مختلف اقتصادی در طول سال پرداخت می‌شود، این بخش‌ها نیز مورد توجه قرار گیرند و از سهم مشخصی برخوردار شوند. از میان این سه طرح، رونق تولید با اعتباری معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت به ۱۰ هزار واحد صنعتی در راستای بهبود وضعیت فعلی آنها در دستور کار قرار گرفت که در نهایت تا پایان سال ۹۶ به ۲۷هزار و ۹۳۸ واحد تولیدی مبلغی معادل ۱۸هزارمیلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان پرداخت شد.

طرح دوم، نوسازی و بهسازی صنایع

طرح نوسازی و بهسازی صنایع که از سال گذشته برای اولین‌بار کلید خورد، در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت و در حال حاضر منتظر تعیین و تصویب میزان تسهیلات توسط ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی است. این طرح یکی از برنامه‌های اصلی وزارت صنعت در سال ٩٦ تلقی شد، مسئله‌ای که به گفته مسئولان نیاز جدی و مبرم صنعت است چراکه با فرسوده‌شدن بسیاری از تجهیزات و واحدهای صنعتی امکان رقابت تولیدات صادرات‌گرا برای واحدهای مربوطه وجود ندارد و صنعت در این زمینه با چالشی جدی روبه‌رو شده است.

با این حال و با وجود اینکه از ابتدای سال گذشته بارها و بارها بر طبل اجرای طرح ۱۰هزارمیلیاردی نوسازی و بهسازی پنج‌ هزار واحد صنعتی کوبیده شد، اما با رسیدن به روزهای پایانی سال و به اذعان برخی مسئولان این طرح شکست‌خورده تلقی شد، طرحی که از زمان آغاز آن تا پایان سال ۹۶ در مجموع به ۱۸۵ واحد صنعتی رقمی معادل ۶۲۰ میلیارد تومان پرداخت شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ