کد خبر: ۸۲۰۵۸
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۳/۱۹

ادعای نماینده مجلس به بدهی دو هزار میلیاردی آلومینیوم المهدی

ادعای نماینده مجلس به بدهی دو هزار میلیاردی آلومینیوم المهدی

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به ارزش گذاری غیرواقعی آلومینیوم المهدی اشاره کرد و گفت: بدهی هایی که تاکنون این شرکت داشته و پرداخت نکرده بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهرام پارسایی در تشریح آخرین وضعیت پرونده واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال به خانه ملت گفت: کمیسیون اصل 90 پرونده واگذاری این مجتمع را از سازمان واگذاری مطالبه کرد و پرونده به کمیسیون اصل 90 رسیده و اکنون در حال بررسی این پرونده هستیم، تا واقعیت ها به صورت مشخص تر هویدا و به موضوع واگذاری آلومینیوم المهدی رسیدگی شود.

وی افزود: گزارشی از تخلفات آلومینیوم المهدی تهیه شده و در صحن علنی قرائت می شود که ماحصل پرونده برای رسیدگی به قوه قضاییه ارسال می شود و اگر کمیسیون اصل 90 دیوان شود حدود 2 شعبه از قوه قضاییه در دیوان اصل 90 مستقر می شود که در این صورت دیوان تسریع کننده و تاثیرگذار می شود.اگر یک قاضی در کمیسیون اصل 90 حضور دائم داشته و در اختیار این دیوان باشد از واقعیات پرونده اطلاع یافته و بهتر می تواند به پرونده ورود کند.

این نماینده مجلس با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون اصل 90 با حضور نمایندگان دیوان محاسبات، ایمیدرو و سازمان بازرسی کشور، ادامه داد: براساس گزارش ها آلومینیوم المهدی حدود هزار میلیارد تومان ارزش گذاری غیرواقعی شده و بالغ بر هزار و 500 میلیارد تومان بدهی دارد که باید متعهد پرداخت این مبلغ شود، اما هنوز نسبت به پرداخت آن اقدام نکرده است.

پارسایی گفت: آلومینیوم المهدی 700 میلیارد تومان به ایمیدرو بدهکار است و تاکنون هیچ مبلغی از این بدهی را پرداخت نکرده و حدود 300 میلیارد تومان نیز بدهی دارایی و برق دارد که پرداخت نکرده است و همچنین به بانک بدهی داشته که وثیقه ای جایگزین نکرده است و در حال حاضر دولت این بدهی را پرداخت می کند که این موضوعات نیز باید دقیق مشخص شود.

وی تاکید کرد: ارزش گذاری غیرواقعی و بدهی هایی که تاکنون مجتمع آلومینیوم داشته و پرداخت نکرده بیش از 2 هزار میلیارد تومان است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ