کد خبر: ۸۳۱۳۷
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۳/۲۱

با تعویق یکساله استانداردهای ۸۵گانه‌ خودرویی مخالفت شد
رئیس سازمان ملی استاندارد:

با تعویق یکساله استانداردهای ۸۵گانه‌ خودرویی مخالفت شد

رئیس سازمان ملی استاندارد در آستانه مرحله دوم اجرای طرح استانداردهای ۸۵گانه خودرویی گفت: موعد زمانی و موارد استانداردهای تعیین شده تغییری نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت درخصوص اینکه حدود ۱۰ روز تا اجرای فاز دوم طرح اجرای استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی باقی ‌مانده و هنوز اختلاف‌نظرهایی بین سازمان ملی استاندارد ایران با وزارت صنعت و نیز خودروسازان وجود دارد،گفت: استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی تغییر نمی‌کند، مساله‌ای درباره استانداردهای اجباری و اختیاری توسط وزارت صنعت مطرح شد که شفاف‌سازی‌های لازم در این مورد صورت گرفت.

وی ادامه داد: ۸۵ استاندارد خودرویی برای خودروهایی که از ابتدای دی‌ سال ۹۶ وارد ایران شوند حتما باید رعایت شود و قطعا خودروهایی نیز که در حال تولید هستند باید رعایت این استانداردها را در دستور کار قرار دهند چراکه در غیر این صورت در آینده به مشکل برمی‌خورند. از ابتدای دی‌ماه ۹۷ نیز سازمان ملی استاندارد کنترل و نظارت در مورد خودروهایی که در داخل تولید می‌شوند را آغاز می‌کند و خودروسازان تا تاریخ اشاره شده فرصت دارند تغییرات مورد نظر را اعمال کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: وزارت صنعت به‌دنبال این بود که تاریخ یک دی‌ سال‌ جاری به یک دی‌ سال ۹۸ موکول شود و در این رابطه اختلاف مفهومی بین این وزارتخانه و سازمان ملی استاندارد وجود داشت که در نهایت قرار شد از ابتدای دی‌ سال‌جاری بررسی و نظارت توسط سازمان ملی استاندارد آغاز شود و اگر خودروسازان نتوانند استانداردهای اعلام شده را پاس کنند، با توقف خط تولید روبه‌رو می‌شوند.

پیروزبخت در پاسخ به سوال اجرای طرح استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی در مورد خودروهایی که قبل از یک دی‌ سال ۹۷ تولید می‌شوند به چه نحوی خواهد بود و آیا با اجرای این طرح زمینه‌های سوء‌استفاده برای تولید انبوه قبل از آغاز طرح استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی فراهم نمی‌شود،گفت: خودروهایی که قبل از این تاریخ تولید می‌شوند می‌توانند روانه بازار شده و به فروش برسند اما مساله‌ای که در ارتباط با سوء‌استفاده احتمالی مطرح می‌شود یک پاسخ دارد اینکه مگر خودروسازان تا چه حدی می‌توانند تولید انبوه کرده و انبارها را پر کنند، چنین فضاهایی وجود ندارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ