کد خبر: ۸۳۱۵۹
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۳/۲۱

صادرات قیر مشروط به دریافت مجوز وزارت نفت شد
مدیرعامل شرکت صادرکننده قیر:

صادرات قیر مشروط به دریافت مجوز وزارت نفت شد

مدیرعامل شرکت صادرکننده قیر درباره صادرات قیرهای بی کیفیت با نام ونشان تجاری قیر ایرانی گفت: با مصوبه هیئت دولت صادرات قیر از امروز صرفا با مجوز وزارت نفت انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از صدا و سیما، مجید اعظمی اظهار داشت: ​پس از انتشار اخباری درباره صادرات قیرهای بی کیفیت بانام ونشان تجاری قیر ایرانی، با مصوبه هیئت دولت صادرات قیر(به جز قیرمعدنی و قیرصادراتی از محل ورود موقت) از امروز صرفا با مجوز وزارت نفت انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر دو نوع قیر برای صادرات وجود دارد،افزود: یک نوع قیر حاصل از وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر) خریداری شده در بورس کالا است که با مجوز بورس صادرخواهد شد. نوع دوم هم قیرهای حاصل از مواد اولیه رایگانی است که وزارت نفت در اختیار شهرداری ها، سازمان نوسازی مدارس ، وزارت راه و بنیاد مسکن قرارمی دهد که مازاد این نوع قیر نیز پس از تامین نیاز داخلی با مجوز وزارت نفت صادرخواهد شد.

اعظمی با بیان اینکه مصوبه اخیر هیئت دولت از قاچاق قیر و صادرات محصولات بی کیفیت به نام تجاری قیر ایرانی جلوگیری می کند،گفت: تا پیش از این قیرحاصل از مواد اولیه بی کیفیت عراق وارد می شد و پس از بسته بندی بانام قیر ایرانی به بازارهای هدف صادر می شد که این مسئله باعث لطمه زدن به برند قیر ایرانی شده بود اما حالا با اجرای این مصوبه جلو این نوع صادرات گرفته خواهدشد.امید می رود با اجرای این مصوبه از رانت و سوداگری در بازار صادراتی قیر ایران جلوگیری شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ