کد خبر: ۸۳۱۶۵
۰:۳ - ۱۳۹۷/۳/۲۲

مقایسه بازدهی طلا ، ارز و بورس با رشد 104 ، 77 و 16 درصدی
یک تحلیل گر برای 10 ماه اخیر بررسی کرد:

مقایسه بازدهی طلا ، ارز و بورس با رشد 104 ، 77 و 16 درصدی

یک تحلیلگر با مقایسه بازدهی طلا ، ارز و بورس و دهمین شوک بی سابقه دو بازار رقیب اعلام کرد: با افزایش ۱۰۴ درصدی قیمت سکه طی کمتر از 10 ماه ، روانه شدن جریان نقدینگی به این سمت طبیعی است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حافظ عزیزی با اشاره به رشد و شوک کم سابقه قیمتی کلیه بازارهای مالی و کالایی طی 10 ماه اخیر اعلام کرد: موتور بازار سهام هنوز به حرکت در نیامده و این بخش از فعالیت های اقتصادی همچنان راکد است! چرا که طی این مدت، قیمت سکه طلا بیش از دو برابر شده و بهای ارزهای معتبر جهانی نیز بیش از 75 درصد رشد داشته اند اما شاخص کل بورس تهران در 10 فقط 16درصد افزایش داشته است.

بنابراین برندگان میدان رقابت و بازیگران صحنه اقتصادی، سکه داران بوده اند و هنگامه طلا در اقتصاد ایران، سرآمد سایر بازارها و سرمایه گذاری ها بوده است. در 10 دور شوک ارزی و طلایی قبلی نیز، تقریبأ اتفاق مشابهی در فضای اقتصادی رخ داد بطوری که سکه 340 هزار تومانی در سال 91 طی کمتر از دو سال به بیش از یک میلیون و 550 هزار تومان افزایش پیدا کرد.

این شوک قیمتی بی سابقه که در تاریخ 40 ساله بی سابقه بود، در دولت احمدی نژاد رخ داد. این نهمین شوک ارزی/طلایی در سال 91/92 بود و اینک در دهمین شوک وارده به اقتصاد و در دولت روحانی شاهد افزایش 104 درصدی قیمت سکه طلا در بازار طی بازه زمانی کمتر از 10 ماه هستیم. لذا طبیعی و منطقی است طیف وسیعی از مردم و صاحبان نقدینگی و ثروت، روانه بازار طلا و ارز شوند و  پول ها را صرف خرید و انبار کردن سکه های طلا کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ