کد خبر: ۸۳۱۷۲
۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۳/۲۲

گزارشی جالب از فحش ها و تمسخرهای ترامپ و کیم جونگ اون

گزارشی جالب از فحش ها و تمسخرهای ترامپ و کیم جونگ اون

رهبر کره شمالی و ترامپ تا پیش از دیدار تاریخی امروز در سنگاپور، در چند نوبت اقدام به فحش و تمسخر کرده اند که بازخوانی آنها جالب است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از یورو نیوز، رهبران کره شمالی و آمریکا در حالی برای دیدار تاریخی وارد سنگاپور شده‌اند که تا پیش از این در چندین نوبت به یکدیگر فحش و ناسزا گفته یا همدیگر را مسخره کرده‌اند و تقریبا تمام ناسزاها رسانه‌ای و در خاطر سیاستمداران و مردم باقی مانده است.

پیر خرفت

کیم جونگ اون زمانی دونالد ترامپ را «پیر خرفت آمریکایی» نامیده و گفته بود وی را با آتش، رام خواهد کرد. این فحش که در اوج جنگ لفظی مقام‌های دو کشور بیان شده بود در واقع پاسخی بود به تهدید ترامپ که گقته بود کره شمالی را نابود می‌کند.

ترامپ نیز در پاسخ به ناسزای کیم جونگ اون، وی را مرد دیوانه خواند.

کوتوله چاق

توهین رهبر کره شمالی ، ترامپ را برای بار دوم نیز به واکنش واداشت و در توئیتر با تمسخر ظاهر کیم جونگ اون نوشت: چرا کیم جونگ اون به من توهین کرده و مرا پیر [خرفت] می‌نامد در حالی که من هرگز به او نگفته‌ام کوتوله چاق؟.

سرمقاله‌نویس رودونگ سینمون، روزنامه متعلق به حزب حاکم کره شمالی در پاسخ به این توهین نوشت: ترامپ به این وسیله با شیطنت، شأن رهبر کره شمالی را خدشه‌دار کرده و به همین دلیل مردم کره این جنایتکار بی‌شرم را به اعدام محکوم می‌کنند.

توله سگ مریض

سپتامبر گذشته، ترامپ با لحن تمسخرآمیزی کیم را مرد موشکی لقب داد که مأموریت دارد تا هم خود و هم رژیم را به کشتن بدهد. وی حتی از این هم فراتر رفت و در واکنش به آزمایش جدیدترین موشک قاره‌پیمای کره شمالی در ماه نوامبر، کیم را یک توله سگ مریض نامید.

ترامپ پیش از این اظهار نظر، رهبر کره شمالی را مرد دیوانه با سلاح هسته‌ای نامیده بود.

سگ ترسو

کیم در همان بیانیه‌ای که ترامپ را کم‌عقل خواند و گفت: سگ ترسو با صدای بلندتری پارس می‌کند.

این نخستین بار نبود که در کره شمالی از لفظ سگ برای توصیف ترامپ استفاده می‌شد. بعد از آن که ترامپ گفت دگمه هسته‌ای وی بسیار بزرگ‌تر و قوی‌تر از دگمه کیم است و علاوه بر آن کار هم می‌کند، دولت پیونگ یانگ این سخنان را پارس یک سگ وحشی خواند.

آتش و خشم

یکی دیگر از اظهارات ترامپ که نمی‌توان آن را دشنام شخصی تلقی کرد، تهدید جدی او در ماه اوت گذشته بود. در آن زمان رسانه‌های آمریکا گزارش دادند که کره شمالی موفق به ساخت یک کلاهک هسته‌ای مینیاتوری شده که در موشک جای می‌گیرد.

ترامپ در آن زمان با حرکت دادن خاص دست‌ها برای القای حالت تهدید گفت: بهتر است کره شمالی دیگر آمریکا را تهدید نکند. وگرنه با آتش و خشمی روبرو خواهند شد که دنیا تاکنون به خود ندیده است.

پیونگ یانگ نیز در پاسخ تهدید کرد موشک‌ها را به سمت پایگاه‌های آمریکا در نزدیکی جزیره گوام در اقیانوس آرام نشانه خواهد گرفت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ