کد خبر: ۸۳۱۷۷
۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۳/۲۲

خبر خوش معاون راه‌آهن از تحویل ا‌ولین محموله ریل

خبر خوش معاون راه‌آهن از تحویل ا‌ولین محموله ریل "ذوب"

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن با اشاره به بارگیری اولین محموله ریل تولید داخل توسط شرکت ذوب‌آهن در قرارداد ۴۰ هزار تنی گفت:‌ این ریل‌ها U۳۳ و وزن آن ۵۰۰ تن است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مازیار یزدانی با اشاره به برنامه‌ریزی برای بارگیری اولین محموله ریل ملی تولید شده توسط شرکت ذوب‌آهن به فارس گفت: اولین محموله ریلی ملی آماده تحویل به راه‌آهن است.در حال حاضر در حال تأمین واگن برای حمل این ریل‌ها از ذوب‌آهن به انبار شرکت راه‌آهن در تهران هستیم.این ریل‌ها U33 است که توسط واگن‌های باری به انبار شرکت راه‌آهن در تهران منتقل می‌شود.

وی افزود:‌ این ریل‌ها در اولین پروژه‌ای که نیازمند ریل باشیم، نصب و به کار گرفته می‌شود.ریل‌ها از سوی شرکت بازرس خارجی بررسی و تأیید شده و استانداردها را طی کرده است.ما از ریل تولید داخل استقبال می‌کنیم و مطمئن هستیم اگر تولید آن به تولید انبوه برسد، قیمت‌های آن هم متعادل‌تر‌ خواهد شد. ریل، نیاز اساسی راه‌آهن است بنابراین همواره در زمینه تولید آن توسط ذوب‌آهن پیگیری‌ و استقبال می‌کردیم.

بنابراین گزارش،در سال 95 پس از کش و قوس‌های فراوان ذوب‌آهن اعلام کرد آماده عقد قرارداد برای تولید‌ ریل است، شرکت راه‌آهن به عنوان متولی اصلی ریل و نیازمند جدی این محصول نیز بلافاصله پیگیری‌ و مجوز‌های لازم را اخذ کرد و‌ قرارداد تولید 40 هزار تن ریل U33 که مناسب سرعت پایین‌تر و حساسیت‌های کمتر است را منعقد کرد‌.

این قرارداد در تاریخ 25 آبان 95 منعقد شد و مدت اجرای آن پنج ماه بود یعنی‌باید عملاً در ابتدای سال 96 کل این 40 هزار تن ریل تحویل راه‌آهن می‌شد اما با حدود یک سال تأخیر، ذوب‌آهن توانست‌ ریل تأیید شده را تولید کند، حجم قرارداد 40 هزار تن با مبلغ کلی 25 میلیون یورو است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ