کد خبر: ۸۳۱۹۸
۱۲:۹ - ۱۳۹۷/۳/۲۲

روند صعودی اما محدود قیمت نفت پس دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی
رویترز اعلام کرد:

روند صعودی اما محدود قیمت نفت پس دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی

با خوشبینی محتاطانه سرمایه‌گذاران در مورد نتیجه دیدار ترامپ و رهبر کره‌شمالی ، قیمت نفت روند صعودی اما محدود شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، با خوشبینی محتاطانه سرمایه‌گذاران در مورد نتیجه دیدار ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور، قیمت نفت افزایش یافت اما حرکت‌ها محدود شد. چراکه سرمایه‌گذاران پیش از دیدار ۲۲ ژوئن سران اوپک و متحدان آن ها، تمایلی برای ثبت قراردادهای جدید بزرگ ندارند.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت برنت با ۱۰ سنت افزایش نسبت به قیمت بسته شده قبلی به ۷۶.۵۶ دلار به ازای هر بشکه رسید.قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۱۴ سنت رشد کرد و به ۶۶.۲۴ دلار رسید.قیمت نفت با تقاضای بالا و کاهش داوطلبانه عرضه به رهبری سازمان کشورهای صادرکننده سوخت، اوپک، تقویت شده است، اما تحلیل‌گران می‌گویند بازارها اخیرا به شدت تحت تاثیر اظهارات و رویدادهای عمومی سیاسی قرار گرفته‌اند.

شنون ریوکین رییس سرمایه‌گذاری در شرکت اوراق ریوکین در استرالیا، گفت: این هفته پر از تحولات جهانی است و مهمترین اتفاق امروز که دیدار بین ترامپ و کیم جونگ اون است، پتانسیل آن را دارد که مهمترین رویداد هفته باشد. هر خروجی مثبتی از این اجلاس، می‌تواند خبر خوبی برای بازارها باشد.

اما همه داده‌های اصلی بازارهای نفت اشاره به بالا رفتن قیمت‌ها ندارند و تولید ۳ تولیدکننده برتر جهان، روسیه، آمریکا و عربستان، درحال افزایش است.تولید نفت روسیه در اوایل ژوئن از کمتر از ۱۱ میلیون بشکه در روز به ۱۱.۱ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.میزان تولید آمریکا هم در ۲ سال گذشته تقریبا یک سوم بیشتر شده است و سطح کنونی آن ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز است.

عربستان سعودی هم به اوپک اطلاع داده تولید نفت را به ۱۰ میلیون بشکه در روز افزایش داده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ