کد خبر: ۸۳۲۰۲
۱۳:۵ - ۱۳۹۷/۳/۲۲

درخواست سازمان بورس درباره مقوله بسیار مهم اما غایب دیرینه
از همه مدیران شرکت ها و حسابداران به عمل آمد:

درخواست سازمان بورس درباره مقوله بسیار مهم اما غایب دیرینه

سازمان بورس با انتشار پیش نویس دستورالعمل راهبری شرکتی برای ناشران بورسی و فرابورسی از همه مدیران شرکت ها و حسابداران خواست تا حداکثر ۶ تیر در مورد این مقوله بسیار مهم اظهار نظر کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مقوله بسیار مهم "راهبری شرکتی" برخلاف اکثر بورس های معتبر دنیا هنوز در بازار سرمایه ایران اجرایی نشده اما بعد از ابلاغ سال گذشته دستور العمل نظارت بر حاکمیت شرکتی در مؤسسات اعتباری غیردولتی توسط بانک مرکزی و بیمه ها از سوی بیمه مرکزی، سازمان بورس هم در حال طی آخرین گام ها برای اجرای آن در شرکت های بورسی و فرابورسی است. 

بر اساس گزارش، سابقه آغاز بررسی نظام راهبری شرکتی در بورس ایران مربوط به سال 86 است اما به دلایل مختلف عملی نشد تا اینکه با دستور وزیر اقتصاد وقت، کمیته ایی با حضور سازمان بورس و چند حسابدار خبره و... تشکیل شده تا طی سال جاری اجرایی شود.

نظام راهبری شرکتی دارای ابعاد بسیار مهمی مانند حفظ حقوق سرمایه گذاران، کارکنان و دیگر ذینفعان شرکت ها، استقلال مدیریت ، فعالیت کمیته های فنی مخلتف و... است که در نهایت منجر به افزایش آحاد جامعه به بازار سرمایه، جلوگیری از بروز تخلفات ، افزایش شفایت و... می شود.

با این اوصاف سازمان بورس با انتشار پیش نویس 46 ماده ایی و در 6 فصلی دستورالعمل راهبری شرکتی برای شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از همه مدیران شرکت ها و حسابداران خواست تا حداکثر 6 تیر اظهار نظر کنند. (متن کامل پیش نویس)

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ