کد خبر: ۸۳۲۰۹
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۳/۲۲

اقدام عجیب رهبر کره شمالی در سفر به سنگاپور

اقدام عجیب رهبر کره شمالی در سفر به سنگاپور

رهبر کره شمالی در سفر به سنگاپور به منظور دیدار تاریخی با ترامپ در کنار برقراری تدابیر امنیتی برای حفظ جان، توالت شخصی‌ را نیز به همراه برد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دیلی میل، پیش از ورود کیم جونگ اون به سنگاپور به منظور نشست تاریخی با دونالد ترامپ یک هواپیمای ترابری مدل IL-۷۶ انبوهی از کالاها و اجناسی که صرفا برای حفظ جان وی در نظر گرفته‌ شده‌اند، به آنجا منتقل شد.در میان این اجناس یک محموله از غذاهای مورد استفاده و یک توالت شخصی قابل حمل نیز وجود داشت.

این توالت شخصی اتصالی به شبکه فاضلاب رسمی نداشته و مخزنی جداگانه برای نگهداری فضولات دارد.این در حالی است که در گذشته گزارش شده بود سازمان‌های اطلاعاتی نظیر سازمان سیا حتی با استفاده از مدفوع اقدام به جمع آوری اطلاعات کرده‌اند.

به عنوان مثال گزارش شده در جریان سفر میخائیل گورباچف در سال ۱۹۸۷ به واشنگتن تصمیم گرفته به جای رفتن به اقامتگاهی مخصوص مقام‌های خارجی در خیابان مجاور کاخ سفید موسوم به بلیر هاوس در ساختمان سفارت شوروی مستقر شود و این اتفاق سبب شده برنامه سازمان سیا برای جمع‌آوری فضولات این رهبر کره شمالی ناکام بماند.

همچنین یک ماموریت جمع آوری فضولات مشابه نیز علیه پادشاه اسبق مصر یعنی ملک فاروق هنگامی که به مونت کارلو سفر کرد، انجام شد و در عین حال سابقا گزارش شده بود ماموران اطلاعاتی فرانسه توانسته بودند با موفقیت نمونه ادرار لئونید برژنف از رهبران اسبق شوروی را جمع آوری کنند.

در عین حال روسای جمهور آمریکا هم برای حفظ جان تدابیر محافظتی شخصی مشابهی را اتخاذ می‌کنند و پیش از این گزارش شده بود نهاد امنیتی موسوم به سرویس مخفی آمریکا که وظیفه حفظ جان رئیس‌جمهور را به عهده دارد در سال ۲۰۰۶ برای سفر جورج دبلیو بوش رئیس‌جمهور اسبق به اتریش توالتی متحرک برای وی برده بود.

حکومت کره شمالی برای سفر کیم جونگ اون به آمریکا دو هواپیمای گمراه کننده را نیز همراه با هواپیمای حامل کیم جونگ اون فرستاده تا کار را برای هدف گیری هواپیمای وی دشوار سازد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ