کد خبر: ۸۳۲۱۵
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۳/۲۲

بازگشایی نماد بانکهای متوقف در آینده نزدیک و آخرین وضعیت سهامداران آکنتور
رییس سازمان بورس اعلام کرد:

بازگشایی نماد بانکهای متوقف در آینده نزدیک و آخرین وضعیت سهامداران آکنتور"

رییس سازمان بورس با اعلام آخرین وضعیت سهامداران کنتورسازی گفت:درپایان سال گذشته نماد ۳ بانک مهم‌ برای سرمایه‌گذاران باز شد و بزودی دو بانک باقی مانده هم بعد از دریافت صورتهای مالی و شفاف سازی بزودی باز می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایلنا، شاپور محمدی در حاشیه مراسم آغاز بهره‌برداری از 6 سامانه و خدمات الکترونیکی که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد در رابطه با تامین مالی پروژه‌های نفتی اظهارداشت: سازمان بورس با وزارت نفت در این خصوص بیش از 1.5 سال برای انتشار اوراق مذاکره کرده و این موضوع در حال عملیاتی شدن است.

وی افزود: در خصوص عرضه محصولات نفتی و حتی نفت خام در بورس انرژی هم کارهای خوبی انجام گرفته که خوشبختانه برخی مشتقات و فرآورده‌های نفتی در حال عرضه هستند و عموم می‌توانند از اوراقی که مربوط به سلف محصولات نفتی است برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی استفاده کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در مورد صندوق پروژه نفتی نیز با وزارت نفت مذاکراتی انجام شده، گفت: برنامه‌هایی در این خصوص تنظیم شده و امیدواریم ظرف چند ماه آینده موضوع اجرایی شود.به لحاظ گردش خزانه با دیوان محاسبات و وزارت نفت در خصوص نفت خام صحبت‌هایی انجام دادیم و امیدواریم بتوانیم بعد از حل این مسئله که باید از طریق سپرده‌گذاری مرکزی مربوط به نفت خام انجام شود، این کالا را در بورس انرژی عرضه کنیم.

محمدی درباره تامین مالی پروژه‌هایی که با بازگشت تحریم‌ها به مشکل خورده‌اند،گفت: سازمان بورس با توجه به ابزارهای مختلفی مانند اوراق مشارکت، جعاله، اجاره، وکالت و ... که در اختیار دارد، این امکان را دارد که هر نوع تامین مالی را انجام دهد. اما مهم‌ترین چیزی که در تامین مالی باید مورد توجه قرار گیرد، نرخ تامین مالی است که با افزایش یک تا دو درصد می‌توان برای جذب سرمایه از جامعه جذابیت ایجاد کرد.

وی ادامه داد: این کار کمک می‌کند مردم به صورت واقعی در اقتصاد مشارکت داشته باشند و از منابعی که با رشد احتمالی قیمت نفت ایجاد می‌شود، در سرمایه‌گذاری استفاده کنند. اما از طرفی وزارت نفت نیز باید ارزان‌ترین نرخ را در تامین مالی انتخاب کند بنابراین این امکان وجود دارد که نقطه‌ای مورد توافق طرفین که جذابیت هم داشته باشد، در نظر گرفته شود.

بازگشایی نمادها

رییس سازمان بورس درباره موضوع نمادهای بسته در بورس گفت: موضوعی که یک مسئله تاریخی بود و حتی 1.5 سال پیش به حدود ۷۰ نماد بسته رسیده بودیم، برای همیشه حل شد و در حال حاضر تعداد نمادهای بسته در بورس و فرابورس در مجموع کمتر از ۱۵ عدد است.البته نمادهایی را بسته بنامیم که بیش از ۱۰ روز بسته باشند چرا که بسیاری از شرکت‌ها ممکن است به دلیل مسائلی چون تشکیل مجمع یا تحولات مدیریتی در مدت‌های کوتاهی کمتر از ۱۰ روز بسته و دوباره باز شوند بنابراین زمانی که صحبت از نماد بسته می‌کنیم باید شرکت‌هایی را در نظر داشته باشیم که مشکلات حقوقی یا تحولات شرکتی دارند.

محمدی با بیان اینکه در حال حاضر نماد اکثر بانک‌ها باز شده،گفت: در پایان سال ۹۶ سه نماد بانکی که برای سرمایه‌گذاران بسیار مهم‌ بود، باز شد و امیدواریم یک یا دو بانک باقی مانده که نماد آنها هنوز بسته است، با اخذ صورت های مالی از این بانک‌ها به زودی باز شود.در مورد سایر نمادها هم که مشکلات حقوقی و قضایی دارند، پیگیری‌ها در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم مشکل آنها را نیز به زودی حل کنیم.

آخرین وضعیت سهامداران کنتورسازی

وی درباره آخرین وضعیت سهامداران کنتورسازی نیز گفت: حدود ۶ هزار نفر از سهامداران کنتورسازی خارج از ساعت،سهام را واگذار کرده‌اند بنابراین کار آنهایی که نیاز به نقدینگی ضروری داشتند،انجام شده،امیدواریم بتوانیم فراخوان‌های دیگری را برای "آکنتور" انجام دهیم. البته پیگیری قضایی نیز ادامه خواهد داشت تا بتوانیم خسارت‌هایی که برای سهامداران ایجاد شده را از طریق مراجع قضایی وصول کرده و به سهامداران باز گردانیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ