کد خبر: ۸۳۲۳۶
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۳/۲۳

ملی مس پیش قراول تعدیل مثبت شرکتهای ارزآور شد/ توقف نماد بعد از معامله سنگین
با افزایش ۲۸ درصدی سود:

ملی مس پیش قراول تعدیل مثبت شرکتهای ارزآور شد/ توقف نماد بعد از معامله سنگین

ملی مس جلودار و پیش قراول تعدیل مثبت شرکت های ارزآور شد و بعد از معاملات سنگین و رشد قیمت و صف خرید انبوه به دلیل افزایش ۲۸ درصدی سود موقتا" از تابلو بورس خارج شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی امروز بعد از ماه ها رخوت و سردرگمی ، جهش دلار و یورو در قیمت سهام شرکت های صادرکننده اثر گذاشت و در کنار حمایت سخنگوی دولت از بورس و دعوت مردم به سرمایه گذاری منجر به جهش استثنایی دو هزار و 406 واحدی شاخص بورس شد که ملی مس جلودار و پیش قراول تعدیل مثبت شرکت های ارزآور شد.

براساس این گزارش، "فملی" بعد از معامله بیش از 98.5 میلیون سهم و صف خرید بیش از 54 میلیون سهمی در قیمت های 289 تومانی هرسهم ، با توقف نماد روبرو و برای فردا بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت آماده بازگشت شد.

علت خروج موقت این شرکت 6 هزار میلیارد تومانی ، افزایش 28 درصدی سود سال مالی اسفند 96 است که طی آن از 385 به 492 ریال رسیده است.

ملی مس دلیل این رویداد را افزایش نرخ جهانی مس (LME) و افزایش نرخ ارز در سه ماه سال گذشته دانسته که باید منتظر توضیحات تکمیلی مدیران هم بود.

با این اوصاف، باید دید بعد از "فملی" که اولین شرکت خوش خبر از گروه صادرکنندگان و ارزآور شده ، چه شرکت های دیگری می توانند در آستانه اوج برگزاری مجامع ، شرایط بهتری را برای بورس و سهامداران رقم بزنند. 

انتهای پیام
 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ