کد خبر: ۸۳۳۴۱
۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۳/۲۸

تاریخ پرداخت سود سهام عدالت اموات مشخص شد + شرایط

تاریخ پرداخت سود سهام عدالت اموات مشخص شد + شرایط

رئیس سازمان خصوصی‌سازی تاریخ پرداخت سود سهام عدالت اموات را اعلام کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی اشرف پوری حسینی گفت: با توجه به اینکه سازمان خصوصی‌سازی هیچ گونه سازوکاری برای شناسایی وراث صاحبان سهام عدالت فوت‌شده در اختیار ندارد رایزنی‌هایی با دفاتر پیشخوان دولت انجام شده که این دفاتر با دریافت مدارک حصر وراثت از وارثین افراد فوت‌شده سهام عدالت این افراد را بین وراث تقسیم کند.

وی افزود: تنها دفاتر منتخب پیشخوان دولت امکان انجام مراحل واگذاری سهام عدالت را به وراث دارد که از روز 16 تیر که همان روز آغاز اجرای این طرح است این دفاتر از طریق دفتر مرکزی پیشخوان دولت و سایت سازمان خصوصی‌سازی معرفی می‌شود. حضور تمامی وراث یا وکلای آن ها در دفاتر پیشخوان دولت الزامی بوده و مدارک لازم برای دریافت سهام عدالت افراد فوت‌شده شامل گواهی حصر وراثت و مدارک شناسایی تمامی وراث یا وکلای آن ها با وکالت‌نامه محضری است.

این مقام مسئول ادامه داد: بعد از ارائه مدارک به دفاتر پیشخوان دولت، وراث می‌توانند با کد شبای قبلی حق السهم از سهام عدالت فرد فوت‌ شده را بدون هیچ مشکلی دریافت کنند ضمناً در صورت تمایل در همان دفاتر پیشخوان و هنگام ارائه مدارک وراثت، وراث می‌توانند سهم را به یک یا چند نفر بخشیده و یا از دریافت آن خودداری کنند.

پوری حسینی گفت: باتوجه به اینکه در حال حاضر باید سود سال 96 را تقسیم کنیم اما هنوز به‌دلیل عدم ارائه شماره شبا ازجانب بعضی از صاحبان سهام عدالت بستن پرونده سال 95 برای سازمان خصوصی‌سازی ممکن نیست.

وی افزود: به همین دلیل کسانی که تا به امروز کد شبا را به سامانه سازمان خصوصی‌سازی معرفی نکردند تنها تا آخر تیر فرصت دارند تا شماره شبا را اعلام کنند چرا که از ابتدای تیر سایت سازمان خصوصی‌سازی به‌مدت حداقل 2 هفته امکان دریافت کد شبای صاحبان سهام عدالت را نداشته و باز شدن دوباره سایت ممکن است حتی بعد از 2 هفته هم اتفاق نیفتد به همین دلیل از هموطنانی که هنوز کد شبا را در سامانه وارد نکردند تقاضا داریم هرچه زودتر برای ورود به ثبت کد شبا اقدام کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ