کد خبر: ۸۴۴۵۹
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۳/۳۰

اقدامات

اقدامات "همراه" برای مشترکین زیان دیده

همراه اول برای کاربرانی که به دام شایعه خرید عیدی اینترنت رایگان افتاده‌اند، تمهیداتی در نظر گرفت و شرایطی را ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، همراه اول برای کاربرانی که به دام شایعه هدیه عید فطر افتاده‌اند و به طور ناخواسته بسته گران قیمت 200 هزار تومانی را خریداری کرده‌اند، تمهیدات قابل توجه‌ای در نظر گرفته و بهترین شرایط را برای مشترکین ایجاد کرده است.

قضیه از آن‌جایی شروع شد که در شبکه‌های اجتماعی مختلف پیامی با عنوان وسوسه‌انگیز هدیه عید فطر همراه اول منتشر شد و دست به دست کاربران چرخید. در این پیام از کاربر درخواست می‌شد تا با وارد کردن کد USSD موجود، از هدیه ویژه همراه اول که 120 گیگابایت اینترنت برای یک سال بوده، استفاده کند. به همین ترتیب افراد زیادی بدون توجه به کد قرار گرفته، آن را در گوشی وارد کرده‌اند و با پیغام بسته یکساله 120 گیگابایتی با قیمت 200 هزار تومان برای شما فعال شد، مواجه شده‌اند.

نکته‌ای که این دسته از افراد به آن توجه‌ای نداشتند، دستور کد USSD قرار گرفته در متن پیام منتشر شده است. این کد که با *100* شروع شده، برای خرید بسته اینترنت همراه اول استفاده می‌شود. در واقع مشترکین با کد #100* می‌توانند مرحله به مرحله و با وارد کردن شماره‌‌ گروه‌های مربوطه‌، برای یافتن بسته اینترنت مورد نیاز جلو بروند و در آخر بسته مناسب را خریداری کند. اما کد USSD منتشر شده، حاوی شماره تمامی مراحل برای خرید بسته یکساله 120 گیگابایتی با قیمت 200 هزارتومان بوده و کاربر بدون توجه، آن را یکجا و به صورت آنی خریداری می‌کند.از آنجایی که هزینه خریداری بسته در صورت‌حساب‌ مشترکین دایمی همراه اول محسابه می‌شود، این دسته از کاربران بیشتر به دام این پیام جعلی افتاده‌اند.

همراه اول با مطلع شدن از این شایعات، به سرعت خبری را با عنوان تکذیب عیدی اینترنت ١٢٠گیگابایتی در وبسایت اصلی منتشر کرد و کاربران را از جعلی بودن کد USSD هدیه عید فطر، مطلع کرد. این خبر در کانال رسمی تلگرام این شرکت هم کار شد و افراد زیادی از این قضیه باخبر شدند.

با وجود اینکه عدم اعتماد به این دسته شایعات، وابسته به تصمیم‌گیری مشترکین بوده و کاربران باید دقت لازم را در این موارد به کار گیرند، همراه اول برای افراد زیان دیده برنامه‌ خاصی را تدارک دیده است. این اپراتور با درک اینکه کاربران زیادی به دام شایعه هدیه عید فطر افتاده‌اند و به طور ناخواسته و بدون اینکه خواهان خریداری بسته 120 گیگابایتی باشند، آن را فعال کرده‌اند، تمهیدات ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

بر اساس گفته همراه اول، امکان غیرفعال سازی بسته 120 گیگابایتی برای افراد زیان دیده فراهم می‌شود تا بتوانند بدون توجه به اینکه چقدر از حجم بسته را مصرف کرده‌اند، آن را لغو کنند و هزینه پرداختی را بازگردانند. علاوه بر این، از قطع میان دوره یا پایان دوره این مشترکین هم ممانعت به عمل می‌آید.

اقدامات این اپراتور برای افراد زیان دیده از شایعه هدیه عید فطر، نشان دهنده اهمیت بالای مشترکین بوده و بسیار ستودنی است چرا که مسئولیت چنین اشتباهاتی بر عهده اپراتور نبوده و کاربر باید در این مواقع تمامی دقت را به کار گیرد.

علاوه بر این‌ها طبق بیانیه همراه اول در این زمینه، برای جلوگیری از به وجود آمدن این دسته مشکلات برای مشترکین، خرید بسته بدون تایید نهایی کاربر لغو می‌شود تا افراد با اطمینان کامل، بسته اینترنتی را خریداری کنند. در این حالت حتی اگر کد USSD آماده را هم وارد کنید، به صورت آنی بسته فعال نشده و از شما تاییدیه درخواست می‌شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ