کد خبر: ۸۴۵۵۰
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۴/۲

تاکتیک ویژه تیم ملی ایران برای مقابله با پرتغال
هافبک میانی خبر داد:

تاکتیک ویژه تیم ملی ایران برای مقابله با پرتغال

هافبک میانی تیم ملی فوتبال ایران از تاکتیک ویژه‌ ای برای رودررویی با پرتغال خبر داد و گفت: همه جان را برای تیم ملی می‌دهیم تا برابر پرتغال برنده شویم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید عزت‌اللهی درباره بازی تیم ملی با تیم اسپانیا و تاکتیک ویژه‌ برای رودررویی با پرتغال به گفت و گو با روزنامه شرق نشست که بدین شرح است:

قبل از هر چیزی درباره بازی با اسپانیا صحبت کنیم. ایران خیلی نزدیک بود که به هدف برسد. هدفی که به نظر می‌رسید کسب یک امتیاز باشد. هدف مهمی بود، این‌طور نیست؟

عزت‌اللهی: برای بردن اسپانیا به زمین مسابقه رفته بودیم، ولی با توجه به سیستم بازی اسپانیا مجبور بودیم تاکتیک‌های خاص خود را در زمین پیاده کنیم. فکر می‌کنم آن‌قدر خوب بازی کردیم و دوندگی بچه‌ها آن‌قدر زیاد بود که به همه نشان داده باشیم بازیکنان ایرانی چیزی از بازیکنان بقیه دنیا کم ندارند، بازیکنانی که الان دارند در رئال، بارسا و بقیه تیم‌های معتبر اروپایی بازی می‌کنند.

‌یکی از مهیج‌ترین لحظات بازی زمانی بود که شما گل ایران را زدید ولی بعد آن گل رد شد. 

عزت‌اللهی:  لحظه بسیار مهمی برای من بود. تصور می‌کردم گلم سالم است. افسوس که ویدئوچک به ضرر ما شد و گل را از دست دادیم. 

از زمانی که کی‌روش هدایت تیم ملی را به عهده گرفته، بازیکنان ملی‌پوش در انجام کارهای تدافعی عالی شده‌اند و انسجامی مثال‌زدنی دارند. بااین‌حال در 30 دقیقه پایانی برابر اسپانیا تیم ملی به ناگاه دگرگون و به یک تیم تهاجمی تبدیل شد که حتی چند موقعیت گل هم ایجاد کرد. درباره این تغییر فاز، تمرین ویژه‌ای کرده بودید؟

عزت‌اللهی: قطعا همین‌طور است. ما برای دقیقه به دقیقه بازی برنامه خاص داریم. درباره این انسجام تیمی و این احترامی که الان دنیا به تیم ملی ایران می‌گذارد، همه اینها را مدیون تفکرات کی‌روش و همبستگی و همدلی بچه‌ها هستیم. اگر همدلی و اتحاد بین بازیکنان نبود این انسجام به وجود نمی‌آمد.

برخلاف بازی با مراکش، در این بازی تماشاگران ایرانی خیلی بیشتر از تماشاگران اسپانیایی بودند و پرشور شما را تشویق می‌کردند. انرژی این تماشاگران به شما رسید؟

عزت‌اللهی: واقعا تماشاگران ایرانی در کازان فوق‌العاده بودند. از همین‌جا دست همه تماشاگران را می‌بوسم. دست تک‌تک‌ انها درد نکند. آمدند و ما را در ورزشگاه دلگرم کردند. فقط می‌توانم به آنها بگویم امیدوارم در بازی با پرتغال بتوانیم جبران کنیم تا با خوشحالی ورزشگاه را ترک کنند.

‌اتفاق مهمی که بعد از بازی با اسپانیا افتاد این بود که مردم داخل ایران دوباره به وجد آمدند و با وجود شکست برابر اسپانیا از عملکرد تیم ملی خیلی خوشحال بودند.

عزت‌اللهی: خدا را شکر می‌کنیم. فکر می‌کنم الان باید سر ما بالا باشد چون مردم الان به تیم ملی افتخار می‌کنند. بزرگ‌ترین پاداش برای ما این است که مردم خوشحال باشند.

بازی اول تیم ملی را به‌دلیل محرومیت از دست داده بودید ولی در بازی برابر اسپانیا بسیار آماده نشان دادید. این همه انگیزه از کجا آمده بود؟

عزت‌اللهی: در این مدت خیلی سختی کشیدم. بازی اول را که از دست داده بودم برایم خیلی دشوار بود. بازی‌های دوستانه را هم از دست می‌دادم باز برایم بسیار سخت بود. سخت‌ترین بخشی که تحمل کردم این بود که نمی‌توانستم به تیم ملی کمک کنم، ولی خب در بازی با اسپانیا آمده بودم تا همه وجودم را برای تیم ملی بگذارم، هرچند می‌دانستم کار بسیار سختی است. خدا را شکر می‌کنم، همین که توانسته‌ام ذره‌ای از این تیم باشم، از اینکه توانسته‌ام برای تیم ملی ایران بدوم و بخشی از خوشحالی مردم را رقم بزنم، برای من بس است. 

حالا بازی مرگ و زندگی با پرتغال در پیش است. تاکتیک ویژه‌ای برای رودررویی با پرتغال دارید؟

عزت‌اللهی: قطعا برای بازی با پرتغال تاکتیک‌های جدید خواهیم داشت. روی آن تاکتیک‌ها کار می‌کنیم تا بتوانیم روی نقاط ضعف پرتغال، جایی که بشود به این تیم ضربه زد، مسلط شویم و در نهایت بتوانیم تیم پرتغال را شکست دهیم.

شکست‌دادن پرتغال هدفی است که به نظر شما دسترسی به آن میسر است؟

عزت‌اللهی: صد درصد همین‌طور است. ما برای بردن پرتغال پا به بازی سوم می‌گذاریم، دلم روشن است، فکر می‌کنم پرتغال را می‌بریم. همه جان را برای تیم ملی می‌دهیم تا برابر پرتغال برنده شویم و لبخند و شادی را به لب مردم برگردانیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ