کد خبر: ۸۷۰۳۴
۱۳:۹ - ۱۳۹۷/۴/۱۶

اولین حضور زیرمجموعه سایپا در بدترین تابلو بازار ؛
بعد از ۱۷ سال حضور در بورس و اخراج ماه گذشته رخ داد:

اولین حضور زیرمجموعه سایپا در بدترین تابلو بازار ؛ "خکاوه" ۷۰ تومانی شد

سایپا دیزل بعد از ۱۷ سال حضور در بورس و اخراج ماه گذشته ، امروز در بازار پایه فرابورس حاضر و با ریزش ۱۶.۴ درصدی قیمت سهام ۷۰ تومانی روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طی ماه های اخیر شرکت هایی مانند چینی ایران ، پارس پامچال ، سیمان کارون ، پلی اکریل ، تولید مواداولیه الیاف مصنوعی و سرمایه گذاری ملت از بورس اخراج و به بازار پایه منتقل شده اند که امروز هم سایپا دیزل بعد از دریافت کارت ماه گذشته بورس تهران، در بدترین تابلو بازار سهام حاضر شد.

"خکاوه" که به دلیل عدم خروج از زیاندهی و مشمولیت بیش از 3 سال ماده 141 قانون تجارت، به بازار پایه فرا بورس منتقل شده ، امروز با معامله بیش از 13.5 میلیون ، شاهد افت 16.4 درصدی شد و از 83 تومان 23 خرداد به 70 تومان امروز رسید. 

در این رویداد، 24 حقیقی و یک حقوقی اقدام به فروش کردند اما 134 حقیقی و یک حقوقی حاضر به خرید این سهم زیانده کردند.

سایپا دیزل با سرمایه 263 میلیارد تومانی ، اسفند سال گذشته با تعدیل منفی ، زیان هر سهم را از 165 به 462 ریال رساند و سپس با افزایش زیان به 859 ریالی هر سهم و در مجموعه بیش از 1.3 هزار میلیارد تومان ، مجمع سالانه را برگزار کرد.

این زیرمجموعه سایپا از اسفند 80 با کشف قیمت 285 تومانی هر سهم وارد بورس شده بود و بعد از 17 سال باید از بورس خارج و در بدترین تابلو بازار سهام یعنی بازار پایه فرابورس حاضر باشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ