کد خبر: ۸۷۰۶۹
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۴/۱۷

حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه ادامه دارد
دستیار ویژه رییس مجلس:

حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه ادامه دارد

دستیار ویژه رییس مجلس از پیگیری وضعیت ۴ دیپلمات ربوده شده سال ۶۱ ایران در لبنان و حضور ادامه دار مستشاران نظامی این کشور در سوریه برای مقابله با تروریسم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، صلاح الزواوی مقدم السفرا سفیر فلسطین در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین المللی دیدار و گفت و گو کرد.

امیر عبداللهیان گفت: ایران همچنان حمایت قاطع را از مقاومت ادامه می دهد و نسبت به مسئله فلسطین و تهدیدات رژیم صهیونیستی که امنیت همه کشورهای منطقه را تهدید می کند، کوتاه نخواهد آمد.مقاومت و برگزاری همه پرسی در بین همه ساکنان اصلی سرزمین تاریخی فلسطین اعم از مسیحی، مسلمان و یهودی دو رکن اساسی راه حل سیاسی - میدانی به شمار می رود.

وی پیگیری های مستمر تهران در مورد وضعیت 4 دیپلمات ربوده شده ایران در تابستان 61 را از طریق مراجع بین المللی مورد تأکید قرار داد و گفت: رژیم صهیونیستی تلاش می کند بر سوریه پس از داعش سیطره پیدا کند اما نیروی مقاومت و مستشاران نظامی ایران همچنان به حضور در کنار سوریه برای مقابله با تروریسم ادامه خواهند داد. مردم سوریه اجازه نخواهند داد این کشور بار دیگر به جولانگاه تروریست های صهیونیسم تبدیل شود.

همچنین الزواوی با بیان اینکه مسأله فلسطین باید در رأس امور امت اسلام قرار گیرد، گفت: ترامپ مجری اراده صهیونیسم بین المللی است درحالی که همه رهبران و مردم فلسطین طرح معامله قرن را رد می کنند.توطئه دشمنان در قبال مسلمانان منجر به ایجاد رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین شد و پروژه صهیونیسم تنها محدود به فلسطین نیست.حزب لیکود به رهبری نتانیاهو به دنبال سیطره بر سراسر جهان اسلام است.

وی تصمیم ترامپ مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را ناشی از جهل و حماقت نسبت به تاریخ قدس و جایگاه آن در اسلام دانست و این اقدام را دارای تبعات کاملا منفی علیه تل آویو دانست.آمریکا برخی کشورهای منطقه را تحت فشار اقتصادی قرار داده تا طرح های ترامپ در منطقه را پیاده سازند.پیگیری وضعیت چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی در لبنان که ۳۶ سال است سرنوشت آنها روشن نشده، مورد توجه همه ماست.

پایان پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ