کد خبر: ۸۷۱۳۷
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۴/۱۹

اجاره مراتع استان فارس به قطر تکذیب شد

اجاره مراتع استان فارس به قطر تکذیب شد

مدیر کل امور مراتع سازمان جنگل‌ها در واکنش به اظهارات معاون استانداری فارس مبنی بر اجاره مراتع این استان به یک امیر قطری گفت: انجام هرگونه مذاکره با کشور قطر را تکذیب می‌کنم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ترحم بهزاد در حالی که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس از حضور مسئولان سازمان جنگل‌ها و وزارت جهاد کشاورزی در مذاکرات با قطر خبر داده به روزنامه شرق گفت: انجام هرگونه مذاکره با کشور قطر را تکذیب می‌کنم.

وی درباره احتمال ایجاد بی‌کاری در منطقه با خرید پروانه‌های چرا از دامداران عرفی گفت: اینکه گفته می‌شود یک امیر قطری به دنبال سرمایه‌گذاری در ایران است را تکذیب می‌کنم. هفته گذشته در شیراز بودم و اصلا بحث سرمایه‌گذار خارجی نبود.همه مراتع طرح مرتع‌داری و سند محضری دارند و این اسناد از سوی بهره‌بردار و رئیس ادارات کل منابع طبیعی امضا شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: طرح‌های مرتع‌داری قراردادهای 30ساله دارند و استاندار نمی‌تواند پروانه را از بهره‌بردار بخرد. طبق بند 5 شیوه‌نامه ضوابط فنی و اجرائی مراتع، در مراتع مشاعی باید همه بهره‌برداران برای واگذاری مرتع، رضایت دهند. قریب به اکثریت مراتع هم به صورت مشاعی مدیریت می‌شوند.

بهزاد تأکید کرد: اداره کل منابع طبیعی فارس بدون هماهنگی با سازمان جنگل‌ها نمی‌تواند کاری انجام دهد. فقط تصمیم‌گیری در سطوح 50هکتاری به مدیران کل استانی تفویض اختیار شده و هر کاری باید مراحل قانونی را طی کند.در دعاوی بین مرتع‌داران عرفی حتی رئیس سازمان هم نمی‌‎تواند دخالت کند و تنها مرجع رسیدگی و حل اختلاف، دیوان عدالت اداری است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ