کد خبر: ۸۷۱۵۰
۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۴/۲۰

آمریکا بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی تعرفه اعمال می کند
طی 2 ماه آتی:

آمریکا بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی تعرفه اعمال می کند

آمریکا فهرست جدیدی از 200 میلیارد دلار کالای چینی تهیه کرده که در نظر دارد طی دو ماه اتی بر آنها تعرفه اعمال کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از سی.ان.بی.سی،آمریکا فهرست جدیدی از 200 میلیارد دلار کالای چینی تهیه کرده که در نظر دارد بر آنها تعرفه اعمال کند. واشنگتن اسامی این کالاها را منتشر کرده اما بلافاصله تعرفه وضع نمی شود بلکه روند اعمال تعرفه ها دو ماه به طول می انجامد.

رابرت لایت هایزر نماینده تجاری آمریکا اعلام کرد: دولت ترامپ بیش از یک سال است از چین می خواهد که رویه های غیرمنصفانه تجاری را متوقف کند و بازار را بگشاید و وارد یک رقابت تجاری واقعی شود اما چین به جای رفع نگرانی های مشروع، دست به اقدامات تلافی جویانه علیه محصولات آمریکایی زده است.

این فهرست جدید پس از آن منتشر شده که آمریکا تهدید کرده بود اگر چین اقدام به فعالیت تلافی جویانه علیه تعرفه های واشنگتن کند، بر 500 میلیارد دلار از کالاهای چینی تعرفه می بندد.این فهرست مرحله تازه ای از تنش های تجاری میان واشنگتن و پکن را نشان می دهد. صندوق بین المللی پول هشدار داده جنگ تجاری تمام عیار میان این دو کشور تاثیری منفی بر اقتصاد جهانی خواهد گذاشت.

ترامپ ماه گذشته از دفتر نمایندگی تجاری آمریکا خواسته بود فهرستی از 200 میلیارد دلار کالای چینی تهیه کند تا بر آنها تعرفه 10 درصدی وضع شود.
وی تهدید کرده می تواند تقریبا بر تمام واردات از چین تعرفه اعمال کند.مقام های آمریکایی چین را متهم به نقض قوانین مالکیت معنوی کردند و از طریق تعرفه ها درصدد مجازات پکن هستند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ