کد خبر: ۸۷۳۳۸
۱۴:۳ - ۱۳۹۷/۴/۲۵

داروی گران‌قیمت بیماران پیوند کلیه رایگان شد

داروی گران‌قیمت بیماران پیوند کلیه رایگان شد

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی با اعلام رایگان‌شدن داروی گران‌قیمت بیماران پیوند کلیه به نام راپامیون گفت: این دارو در ماه‌ های اخیر رشد دوبرابری قیمت را تجربه کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایلنا،داریوش آرمان گفت: داروی راپامیون در داروخانه‌ها به‌صورت رایگان توزیع شده و بیماران پیوند کلیه با مراجعه به داروخانه‌ها می‌توانند این دارو را به‌صورت رایگان تهیه کنند.

وی افزود: نسبت به مشکلات جدی بیماران پیوند کلیه برای تهیه این داروی گران‌قیمت که در ماه‌های اخیر با رشد دو برابری روبه‌رو شده بود، هشدار داده شد و در نهایت با پیگیری‌های انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران و دستور فوری مسئولان وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه پرمصرف‌ترین داروی بیماران پیوندی کلیه که در ماه‌های اخیر با رشد دو‌برابری قیمت روبه‌رو شده بود، در داروخانه‌های سراسر کشور به‌صورت رایگان توزیع شد.

آرمان تاکید کرد: انتظار می‌رود وزرای بهداشت و رفاه تدابیری اتخاذ کنند تا سایر داروهای پرمصرف این بیماران نیز با قطع فرانشیز به‌صورت رایگان در اختیار آنها قرار گیرد تا گوشه‌ای از مشکلات مالی این افراد کاهش یابد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ