کد خبر: ۸۷۴۴۴
۲۲:۷ - ۱۳۹۷/۴/۲۹

زمینه سازی بورس برای جذب سرمایه‌های طبقه متوسط
کرباسیان اعلام کرد:

زمینه سازی بورس برای جذب سرمایه‌های طبقه متوسط

وزیر اقتصاد از زمینه‌سازی برای جذب سرمایه‌های طبقه متوسط در بورس خبر داد و گفت: تحولات جدید بازار سرمایه در راه است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،مسعود کرباسیان در صفحه اینستاگرام از تحولات جدید در بازار سرمایه خبر داده و اعلام کرد: دولت تمام توان را به کار گرفته که فضای اقتصادی ساماندهی شود و مردم فرصت سرمایه‌گذاری در بازارهای مولد را پیدا کنند. قطعا اگر مردم نگران کاهش ارزش پول نباشند، به سمت بازارهایی می‌روند که حاصل کار آنها کمک به اقتصاد ملی باشد.

طبقه متوسط با محافظه‌کاری در مورد اندوخته‌ها تصمیم می‌گیرد و این حق هم قطعا برای آنها وجود دارد. اما در وزارت اقتصاد مکلف کردیم تا جایی که امکان دارد بازارهای مولد را برای مردم جذاب کنیم. دغدغه این است مردم احساس نکنند سرمایه‌ها از بین می‌رود یا اینکه فضای مناسب برای سرمایه‌ گذاری مطمئن و سودآور ندارند.

به همین جهت و برای تشویق بیشتر مردم به سرمایه‌گذاری در بورس از این پس، نرخ نقل و انتقال سهام و حق تقدم از 0.5 درصد به 0.1 درصد کاهش خواهد یافت، این سیاست موجب افزایش نقدشوندگی در بازار سهام خواهد شد.از سازمان بورس خواستم تا کارمزدهای ارکان بازار سرمایه را کاهش دهد که خوشبختانه با تایید شورای عالی بورس از این پس چنین خواهد شد. این اقدام باعث کاهش هزینه‌های معاملاتی و سودآورترشدن معاملات الگوریتمی و معاملات پر بسامد در بازار سرمایه خواهد شد.

همچنین در ستاد مبارزه با تحریم تصویب شد نرخ صفر مالیاتی برای افزایش سرمایه از محل سود تقسیم نشده شرکت‌ها در نظر گرفته شود. این مشوق مالیاتی موجب ایجاد انگیزه برای افزایش سرمایه و توسعه فعالیت‌ها در شرکت های بورسی شده و مانع از خروج نقدینگی شرکت های بورسی در قالب سود تقسیمی خواهد شد. این سیاست ها در کنار سایر سیاست های وزارت اقتصاد موجب افزایش جذابیت و سود آوری بازار سرمایه شده و در مدیریت نقدینگی و حمایت از تولید موثر خواهد بود.دولت هر اقدام اصلاحی در جهت تقویت بازارهای مولد و همچنین آرامش بخشی به مردم برای حفظ دارایی‌ها را انجام می‌دهد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ