کد خبر: ۸۷۴۴۵
۲۲:۱ - ۱۳۹۷/۴/۲۹

مرکل: دیگر نمی‌توان به آمریکا تکیه کرد

مرکل: دیگر نمی‌توان به آمریکا تکیه کرد

صدر اعظم آلمان با بیان اینکه روابط آلمان با آمریکا ضروری است، گفت: دیگر نمی توان به آمریکا برای اینکه نظم را در جهان برقرار کند تکیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از مهر، آنگلا مرکل در یک کنفرانس خبری روابط آلمان با آمریکا را ضروری توصیف کرد و وعده داد به رغم چالش ها در داخل و خارج آلمان در قدرت خواهد ماند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره روابط کاری با ترامپ اعلام کرد: ارزش ها یا چارچوب معمول، در حال حاضر به شدت تحت فشار است و با این حال، روابط کاری دو سوی اقیانوس اطلس از جمله با ترامپ ضروری است و به توسعه آن ادامه خواهم داد.

مرکل گفت: یک سال پیش حق داشتم گفتم اروپا دیگر نمی تواند به آمریکا برای برقراری نظم در جهان تکیه کند و باید اروپا کنترل مسائل را در دست بگیرد.اعمال احتمالی تعرفه های آمریکا بر واردات خودرو به عنوان یک تهدید واقعی برای شکوفایی بسیاری در جهان است.

بنابراین گزارش،مرکل در حالی که تلاش می کند ائتلاف را سرپا نگه دارد، با انتقادهایی در داخل و خارج مواجه است.این ائتلاف گرفتار درگیری هایی بر سر سیاست مهاجرتی آلمان همچنین نحوه رفتار با ترامپ و مجموعه ای از چالش های سیاست خارجی از جمله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است.

انتهای پبام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ